Міністерство оборони Великої Британії уклало контракти з компаніями Horiba Mira і QinetiQ на постачання п'яти наземних роботів.

Як повідомляє військове відомство, роботи будуть використовувати у межах дослідницької програми Theseus.

Мета програми — визначити основні завдання для наземних роботів у військах, виявити сценарії, в яких використання таких апаратів буде неможливим, а також визначити тактику їх застосування.

За умовами угоди, компанія Horiba Mira повинна поставити три багатоцільових колісних роботи Viking з колісною формулою 6×6. Цей апарат є автономною колісною платформою, здатною перевозити вантажі масою до 800 кілограмів на швидкості до 50 кілометрів на годину.

Робот оснащений гібридною руховою установкою. На повністю електричній тязі він здатний долати до 30 кілометрів. Viking можуть оснастити різним корисним навантаженням, включаючи бойові модулі та системи розвідки.

Своєю чергою компанія QinetiQ повинна буде поставити британським військовим дві автономні гусеничні платформи Titan, спочатку розроблені естонською компанією Milrem. Цей апарат здатний перевозити вантажі масою до 750 кілограмів на швидкості до 35 кілометрів на годину.

Titan так само може бути оснащений різними модулями корисного навантаження, включаючи модуль з маніпулятором, блок медичної евакуації й бойовий модуль.

Поділитись: