Технології

Британія підозрює «Лабораторію Касперського» в шпигунстві — FT

13 листопада, 2017 16:47
Технології/Британія підозрює «Лабораторію Касперського» в шпигунстві — FT
Зберегти
Вигляд
Британські розвідувальні служби стурбовані поширенням у країні антивірусного програмного забезпечення «Лабораторії Касперського».

Британські розвідувальні служби стурбовані поширенням у країні антивірусного програмного забезпечення «Лабораторії Касперського».

Про це ввечері в неділю, 12 листопада, повідомляє газета The Financial Times з посиланням на посадовців уряду.

За даними видання, у Центрі урядового зв’язку (GCHQ, розвідслужба, що відповідає за інформаційну безпеку британської влади) підозрюють, що ФСБ Росії використовує софт компанії для шпигунства за стратегічно важливими закордонними цілями, наприклад, за працівниками уряду або військовими Сполученого Королівства.

Банк Barclays, який з 2008 року пропонує клієнтам безкоштовне використання софта «Лабораторії Касперського», планує припинити співпрацю з компанією Євгена Касперського, зазначає The Financial Times.

Водночас у Barclays підкреслили, що рішення про припинення договору з «Лабораторією Касперського» викликано комерційними причинами, банк не отримував жодних повідомлень або рекомендацій від GCHQ.

Доказів того, що хтось з клієнтів Barclays, які встановили антивірус Касперського, піддався шпигунству, немає, зазначає газета.

12 жовтня в США запідозрили «Лабораторію Касперського» в пошуках секретних даних на комп’ютерах.

Раніше сенат США підтримав заборону використання урядом продуктів «Лабораторії Касперського».

12 вересня повідомлялося, що «Лабораторія Касперського» закриває в США підрозділ, що співпрацював з урядом. 

15 вересня засновника «Лабораторії Касперського» запросили надати свідчення в Конгресі США.  Пізніше слухання відклали на невизначений час.

Конгрес США припускає, що створена в Росії компанія «Лабораторія Касперського» може контролюватися Кремлем.

Напередодні Міністерство внутрішньої безпеки Сполучених Штатів оголосило про запровадження заборони на використання продукції російської «Лабораторії Касперського» в державних органах США.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини