Велика Британія звинуватила російську військову розвідку (ГРУ) у кібератаках по всьому світу та заявила, що разом із союзниками буде реагувати на спроби Росії підірвати міжнародну стабільність.

Велика Британія звинуватила російську військову розвідку (ГРУ) у кібератаках по всьому світу та заявила, що разом із союзниками буде реагувати на спроби Росії підірвати міжнародну стабільність.

Про це йдеться у заяві Національного центру кібербезпеки, оприлюдненій 4 жовтня.

Британія називає російське ГРУ «руйнівним кіберагресором»,  який використовує мережу хакерів для поширення розбрату у всьому світі.

У своєму звіті з нацбезпеки Британія висуває припущення, що ГРУ стоїть за минулорічною атакою BadRabbit, спрямовану проти міжнародного аеропорту в Україні та російських засобів інформації; за нападом на Всесвітню антидопінгову агенцію у Швейцарії, передає «Радіо Свобода». 

Також ГРУ вважають причетною до зламу електронних повідомлень Нацкомітету Демократичної партії США за тиждень до виборів президента США 2016 року.

Міністр іноземних справ Британії Джеремі Хант назвав дії Росії «безрозсудними».

«Дії ГРУ є безрозсудними та невибірковими: вони намагаються підривати та втручатися у вибори в західних демократіях», — сказав Гант.

Також він зазначив, що деякі кібератаки ГРУ впливають не лише на інтереси нацбезпеки, а безпосередньо на повсякденне життя громадян по всьому світу.

«Наш меседж чіткий: разом із нашими союзниками ми будемо викривати та реагувати на спроби ГРУ підірвати міжнародну стабільність», — додав Джеремі Хант.

1 жовтня міністр закордонних справ Британії Джеремі Хант заявив, що влада Великої Британії планує «закрити» в країні мережу ГРУ — розвідувального відомства Росії.

17 вересня голова Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс заявив про «певну ескалацію» у відносинах з РФ через російських шпигунів.

Раніше швейцарські ЗМІ повідомили, що чверть російських дипломатів у країні — шпигуни.

8 вересня Сполучені Штати екстрадували громадянина Росії Андрія Тюріна, якого звинувачують у кібератаках на американські компанії.

Нагадаємо, голландські медіа повідомили, що в Нідерландах навесні 2018 року затримали двох російських шпигунів, які прямували до лабораторії у швейцарському місті Шпіц — установи Організації з заборони хімічної зброї, яка в тому числі розслідує отруєння екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля. За інформацією джерел медіа, затримані шпигуни мали з собою обладнання для проникнення в комп’ютерну мережу лабораторії.

За цим фактом прокуратура Швейцарії порушила справу.

Пізніше стало відомо, що затриманих у Нідерландах російських шпигунів вважають причетними до кібератаки на Всесвітнє антидопінгове агентство.

Всесвітнє антидопінгове агентство підтвердило участь спортсменів Росії у державних допінг-програмах.

Поділитись: