Всесвітнє антидопінгове агентство підтвердило участь спортсменів Росії у допінг-програмах

4 грудня, 2017 00:39
default/Всесвітнє антидопінгове агентство підтвердило участь спортсменів Росії у допінг-програмах
Зберегти
Вигляд
Всесвітнє антидопінгове агентство WADA підтвердило справжність отриманого витоку з бази даних, де містилися допінг-проби російських спортсменів з січня 2012 до серпня 2015 року.

Всесвітнє антидопінгове агентство WADA підтвердило справжність отриманого витоку з бази даних, де містилися допінг-проби російських спортсменів з січня 2012 до серпня 2015 року. Це підтверджує підозри, що в Росії на державному рівні «захищали» спортсменів.

Про це повідомляє редакція ARD/WDR, що займається питаннями використання допінгу в спорті.

«Ми завершили криміналістичну експертизу і можемо підтвердити справжність цієї бази даних», — сказав головний слідчий WADA Ґюнтер Юнґер.

Він додав, що зміст отриманого електронного файлу підкріплює ствердження екс-глави Московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова про те, що в зазначений період в Росії на державному рівні робилися зусилля «для захисту російських атлетів, які, ймовірно, брали участь в програмі допінгу».

За словами слідчого, розслідування будуть продовжувати, аби встановити конкретні імена спортсменів.

Найближчим часом виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету збереться на засіданні, де вирішить питання санкції проти Росії у цьому ключі.

Як додає DW, серед можливих заходів — повна заборона на її участь в Іграх в Пхенчхані або участь в Олімпіаді під нейтральним прапором і великий грошовий штраф.

У листопаді редакція The New York Times повідомляла, що файл з результатами допінг-тестів у Московській антидопінговій лабораторії був переданий WADA в жовтні невідомим інформатором.

Головним інформатором WADA став, як згодом стало відомо, екс-глава Московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков.

Родченков заявив про махінації з допінг-пробами на зимовій Олімпіаді в Сочі 2014 року.

Зокрема він заявив, що тодішній заступник міністра спорту РФ Юрій Нагорних просив його підробити тести української біатлоністки Віти Семеренко, щоб її дискваліфікували.

Раніше Міжнародний олімпійський комітет (МОК) позбавив п'ятьох російських спортсменів медалей зимових Олімпійських ігор 2014 року.

До цього Міжнародний олімпійський комітет відібрав у Росії 2 золоті медалі з бобслею, які для РФ завоював на Олександр Зубков під час зимової Олімпіади в Сочі у 2014 році.

Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) не планує відновлювати статус Російського антидопінгового агентства. Це загрожує Росії тим, що країну можуть не допустити до зимової Олімпіади-2018.

Пов`язані новини