У Нідерландах навесні затримали шпигунів РФ, які прямували до хімічної лабораторії — місцеві ЗМІ
За інформацією джерел медіа, затримані шпигуни мали з собою обладнання для проникнення в комп’ютерну мережу лабораторії.
У Нідерландах навесні 2018 року затримали двох російських шпигунів, які прямували до лабораторії у місті Шпіц — установи Організації з заборони хімічної зброї, яка в тому числі розслідує отруєння екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля.
Про це повідомляє місцева газета NRC, а також підтверджує швейцарське видання Tages-Anzeiger.
За інформацією джерел медіа, затримані шпигуни мали з собою обладнання для проникнення в комп’ютерну мережу лабораторії.
Швейцарська розвідка підтвердила, що російських шпигунів виявили в Гаазі та вислали з країни. Проти них проводили розслідування з березня 2017 року. Їх підозрювали у шпигунстві у Швейцарії.
26 березня після отруєння у британському Солсбері екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля прем’єр Нідерландів Марк Рютте заявив, що уряд у відповідь на цей напад вислав двох російських розвідників, які працювали у посольстві Росії. Чи є вони зазначеними раніше шпигунами — невідомо.
Нагадаємо, у березні цього року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія.
Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля не могло бути здійснене без схвалення Кремля.
Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новичок», розробленої в РФ.
Прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів у зв'язку з можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля.
26 березня Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. 27 березня генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З речами на вихід: що означає видворення російських дипломатів
5 вересня стало відомо, що британські прокурори вважають причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова. Британія запевняє — це офіцери розвідки.
Згодом у Міністерстві внутрішніх справ Великої Британії заявили, що підозрюваних в отруєнні екс-співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії «негайно» затримають та притягнуть до відповідальності, якщо вони покинуть територію Росії.
Слідство вважає, що підозрювані могли приїхати в Лондон не під справжніми іменами. Обом чоловікам близько 40 років. За даними поліції, 2 березня вони в'їхали на територію Британії та через два дні повернулися в Росію.
Британська прем'єрка Мей наголосила, що британська влада наполягатиме на розширенні режиму санкцій, які Євросоюз запровадив проти Росії.
Сполучені Штати, Франція, Німеччина та Канада дійшли спільної думки з Британією про те, що російська влада «майже безсумнівно» погодила отруєння екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля.
Міністерство закордонних справ Росії заявило, що інформація про причетність двох росіян до отруєння у Британії екс-розвідника Сергія Скрипаля є «інформаційною маніпуляцією».
Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.
Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.
- Поділитися: