У Європейському Союзі заявили, що шоковані через смерть афроамериканця Джорджа Флойда через дії поліції у США та наголосили, що засуджують прояви расизму.

Про це заявив представник ЄС із питань зовнішньої політики Жозеп Боррель, повідомляє Reuters.

Він зазначив, що смерть чоловіка показала, як правоохоронні органи зловживають владою.

«Ми засуджуємо будь-який прояв расизму. Ми віримо, що американці об'єднаються та зціляться як нація», — зазначив Боррель.

Він додав, що будь-яке життя важливе: «Життя темношкірих також має значення».

Нагадаємо:

  • 46-річний афроамериканець Джордж Флойд помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією у Міннеаполісі, головному місті штату Міннесота. Це сталося через заяву продавця супермаркету про використання Флойдом фальшивих банкнот. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли затриманий говорив, що не може дихати.
  • В інтернет потрапило відео, на якому Флойд лежить на землі й кричить: «Я не можу дихати», а поліцейський тримає коліно у нього на шиї.
  • Історія Флойда спричинила хвилю протестів проти неправомірних дій поліції. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства стосовно темношкірого населення США.
  • Чотирьох поліцейських, які брали участь у затриманні Флойда, звільнили, а одного з них, який безпосередньо душив чоловіка, 29 травня взяли під варту. Йому висунули звинувачення в убивстві третього ступеня тяжкості (тобто вбивство було скоєне без наміру вбити, але без поваги до людської гідності).
Поділитись: