Буданов вважає, що ФСБ отримала завдання вбити пригожина

Очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов
Очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило БудановГУР МО

Керівник української військової розвідки Кирило Буданов заявив, що після спроби заколоту в росії ФСБ отримала завдання вбити власника ПВК «Вагнер» євгена пригожина.

Про це він сказав в інтерв’ю американському журналісту Говарду Альтману, передає пресслужба розвідки.

«Ми знаємо, що завдання вбити пригожина доручили ФСБ. Чи будуть вони успішними в цьому? Час покаже. Так чи інакше, всі потенційні замахи на вбивство не будуть швидкими», ― сказав Буданов.

За його словами, російським спецслужбовцям знадобиться певний час, щоб розробити відповідні підходи й «досягти етапу, коли вони будуть готові до масштабної операції».

«Але я хотів би підкреслити, що це велике відкрите питання. Чи вдасться їм це здійснити? Чи наважаться вони виконати цей наказ?» ― додав очільник розвідки.

Буданов наголосив, що будь-які дії, спрямовані на дестабілізацію всередині росії, корисні для України, тому в нього «був хороший настрій» від новини про початок заколоту пригожина. За його словами, українській розвідці «було відомо давно» про наміри здійснити такі дії всередині росії.

«Ми не можемо говорити про їхній серйозний вплив [на війну], оскільки всі ці події тривали дуже короткий період. А втім, була завдана певна шкода військово-космічним силам рф. По-друге, ми не очікуємо появи ПВК "Вагнер" в Україні як окремого суб'єкта, який виконує власні операції. І я вважаю, що цей фактор для нас доволі важливий», ― додав Буданов.

Керівник розвідки уточнив, що внаслідок короткого заколоту пригожина було знищено 8 російських військових авіасуден, зокрема повітряний захищений командний пункт на базі літака Іл-22М.

Заколот, який не відбувся

Найманці пригожина 24 червня захопили військові об’єкти в Ростові, зокрема штаб Південного військового округу рф та аеродром, а також узяли під свій контроль військові об’єкти в місті Воронеж. Колона ПВК «Вагнер» була й у Липецькій області. російська влада вже готувалася до облоги Москви.

Президент росії володимир путін назвав дії пригожина «ударом у спину країні й народу» та сказав, що війська рф уже отримали наказ про «нейтралізацію заколотників». Президент росії у пошуках рішення телефонував до лідерів Білорусі, Туреччини, Казахстану й Узбекистану.

Зрештою під вечір 24 червня у самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка заявили, що власник ПВК «Вагнер» у розмові з Лукашенком погодився зупинити рух найманців на території рф. Згодом пригожин і сам підтвердив, що його найманці розвертають свої колони й ідуть у зворотному напрямку, «не доходячи 200 км до Москви».

У кремлі заявили, що кримінальну справу стосовно євгена пригожина припинять, він «піде до Білорусі», а «вагнерівців» влада не переслідуватиме за спробу заколоту. Гарантією того, що пригожин зможе піти до Білорусі, «є слово президента росії».