Будівництво «Північного потоку-2» планують відновити на початку грудня

Прокладання газопроводу «Північний потік—2» планують відновити на початку грудня після річної паузи, спричиненої санкціями США.

Про це повідомила компанія-оператор газопроводу Nord Stream 2 AG, передає радіостанція NDR.

Також зазначається, що Управління водних шляхів та судноплавства у Штральзунді (Німеччина) оголосило про початок із 5 грудня будівельних робіт на півдні від району Адлергрунд у Балтійському морі, попросивши капітанів бути обережними.

У компанії Nord Stream 2 AG підтвердили РБК інформацію про намір відновити роботи. Там сказали, що планують відновити прокладання труб у виключній економічній зоні Німеччини «цього року».

Представник компанії вказав, що вони використовуватимуть судно з якірним позиціюванням, але відмовився уточнити, що саме це за судно.

Одна з основних проблем у тому, що компанії, які мають необхідні судна, відмовляються їх надавати через санкції США.

Видання припускає, що йдеться про трубоукладач «Академік Черський», який стоїть на рейді у водах Калінінградської області. Зараз трубопровід готовий на понад 90%, залишилося прокласти приблизно 75 кілометрів.

«Північний потік-2»

Проєкт будівництва газопроводу Nord Stream 2 для постачання газу до Європи в обхід України здійснює російський Газпром спільно з провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії.

Наразі «Північний потік-2» готовий на 93%. У разі його завершення Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.

Роботи щодо спорудження газопроводу призупинили через санкції США щодо європейських підрядників, які набули чинності в грудні 2019 року. Росія заявляла про намір добудувати газопровід до кінця 2020 року, однак уже очевидно, що цього не буде.

«Північний потік-2» — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З Півночі Німеччини газ із трубопроводу мав постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.