Німецький уряд очікує на завершення будівництва російського трубопроводу в обхід України «Північного потоку-2» у другій половині 2020 року.

Про це повідомив координатор німецького уряду з питань трансатлантичного співробітництва Петер Байєр, повідомляє «Интерфакс».

За його словами, запровадження санкцій США проти компаній, що будують «Північний потік-2», враховуючи домовленість України та Росії щодо транзиту газу, «взагалі незрозуміле».

«Я очікував набагато більшого розуміння від американських друзів… З друзями так не поводяться», — повідомив Байєр.

Він також заявив, що реалізація «Північного потоку-2» «необхідна для енергобезпеки Німеччини».

Наразі будівництво «Північного потоку-2» зупинили. 21 грудня компанія Allseas, яка будує російський морський трубопровід, оголосила про зупинку робіт через санкції США, передбачені у підписаному Дональдом Трампом оборонному бюджеті.

До зупинки будівництва «Північного потоку-2» стало відомо, що трубопровід готовий на 92%. Добудувати газопровід в обхід санкцій США могли б російські кораблі, однак єдине судно, спроможне на це, знаходиться на Далекому Сході Росії. Для того, щоб відновити будівництво «Північного потоку-2» цьому кораблю потрібно пливти до данських вод близько 2 місяців.

20 грудня президент США Дональд Трамп підписав Закон про національний оборонний бюджет на 2020 рік, який, серед іншого, передбачає санкції проти компаній, що будують російський газопровід «Північний потік-2».

Поділитись: