УКРАЇНА

Будівництво Керченського моста продиктоване військовими міркуваннями — Джемілєв

19 травня, 2018 21:36
УКРАЇНА/Будівництво Керченського моста продиктоване військовими міркуваннями — Джемілєв
Зберегти
Вигляд
Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв впевнений, що Росія побудувала міста через Керченську переправу в анексованому Криму, у першу чергу, з військових міркувань.

Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв впевнений, що Росія побудувала міст через Керченську переправу в анексованому Криму, у першу чергу, з військових міркувань.

Про це він повідомив Громадському в університеті Торонто на заході, присвяченому ситуації з репресіями проти кримських татар і порушенням прав людини в анексованому Криму.

На питання кореспондентки Громадського, яке значення має Керченський міст для Росії та анексованого Криму, Джемілєв відповів: 

«Це чисто таке пропагандистське (значення, — ред.), ну ось в Чечні практично знищили половину нації. Але побудували розкішні величезні мечеті, щоб показати, яка вона Росія, що вона прогресує. Те ж саме зараз робиться в Криму».

На його думку, будівництво Керченського моста відбулось, насамперед, для забезпечення військових цілей.

«Керченський міст, в першу чергу, продиктований військовими міркуваннями. Крим зараз перетворений у такий мілітаризований, перенасичений військовою технікою, якийсь військовий плацдарм», — додав Джемілєв.

Лідер кримських татар також зазначив, що на думку експертів, Керченський міст «себе ніколи не окупить».

«Але ми маємо справу з країною, яка для пропаганди робитиме все, чого б це не вартувало. Той же приклад, як це було в Радянському Союзі: вони будуть жити в злиднях, у безправ'ї, але для світу (треба, — ред.) показати, як у них добре», — додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фальстарт Путіна на Керченському мості.

Нагадаємо, 15 травня президент Росії Володимир Путін прибув в анексований Крим і відкрив рух по автодорожній частині незаконно зведеного Керченського мосту.

Керченський міст, який Росія почала будувати у Криму після анексії півострова, має з’єднати анексований Крим з російським Краснодарським краєм. Його довжина становить 19 кілометрів.

Міністерство інфраструктури України заявило, що готує санкції щодо компаній, причетних до зведення «Кримського» мосту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міст у протоці, як колода в оці: про ціну Керченської переправи.

Пов`язані новини