Оскар Гренінг, засуджений до ув’язнення колишній унтерштурмфюрер СС, який служив у концтаборі Аушвіц, помер у віці 96 році так і не відбувши покарання.

Оскар Гренінг, засуджений до ув'язнення колишній унтерштурмфюрер СС, який служив у концтаборі Аушвіц, помер у віці 96 році так і не відбувши покарання.

Про це повідомляє Bloomberg.

Адвокат Гренінга повідомив, що той помер ще 9 березня, однак оприлюднили цю інформацію лише за чотири дні.

Федеральний суд Німеччини засудив Гренінга до чотирьох років ув'язнення в липні 2015-го. Спочатку таке покарання вважалося для Гренінга занадто важким, однак згодом вирішили, що він спроможний відбути термін у в'язниці.

Гренінга визнали винним у причетності до вбивства близько 300 тисяч євреїв у концтаборі.

Гренінгу дали прізвисько «бухгалтер», адже його робота полягала в тому, щоб збирати гроші й речі з багажу утримуваних у таборі.

Гренінг раніше публічно обговорював роботу в концтаборі. Він заявляв, що таким чином він хотів змусити замовкнути тих, хто заперечує Голокост.

У листопаді 2016 року Гренінгу підтвердили вирок.

Більш ніж мільйон людей, переважно європейських євреїв, загинули в 1940-1945 роках у нацистському концентраційному таборі Аушвіц-Біркенау, що розташовувався біля польського міста Освенцим, за 60 км від Кракова.

Поділитись: