Битва за український чорнозем (огляд преси)

«Країни Євросоюзу знаходять консенсус щодо санкцій проти Росії», - пише The Wall Street Journal. «В ЄС формується політична угода, яка повинна сприяти подоланню внутрішніх розбіжностей на російському напрямку за рахунок відкладення негайного рішення про продовження економічних санкцій проти Москви». Видання повідомляє, що останніми днями на переговорах у Брюсселі, Парижі та Берліні досягнуте розуміння та поставлена мета виробити широкий консенсус на саміті лідерів ЄС на цьому тижні. Щоб на наступній зустрічі керівників урядів у червні або липні, вони могли подовжити санкції проти Росії щонайменше до кінця 2015-го року.

«Чому Вашингтон нерішучий в озброєнні України». За інформацією The Christian Science Monitor міністр оборони США Ештон Картер схиляється до надання озброєнь українським військовим. Але американські генерали занепокоєні, що зброя потрапить ні в ті руки. Так як це вже було в Іраку, Афганістані та Сирії. Пентагон також сподівається на те, що Росія врешті-решт захоче повернутись у світову спільноту. На думку Голови Об'єднаного комітету начальників штабів США Мартіна Демпсі США повинні розглядати надання смертельної зброї, але така допомога повинна йти тільки через країни-члени НАТО. Газета також нагадує, що до квітня відкладені спільні навчання у яких візьмуть участь 3 українські батальйони та 3 американські.

«Битва за український чорнозем». Німецька газета Die Zeit наводить думку експертів з каліфорнійського дослідницького центру Інститут Окленда, які відзначають важливість України в системі глобальної продовольчої безпеки. «Захід намагається отримати українську землю і це зовсім не метафора», - цитує видання директора Інституту Окленда Фредеріка Муссо. Серед тих, кому цікаві українські чорноземи Муссо називає концерн Monsanto, який критикують за використання генно-модифікованого насіння, агрокомпанію Cargill та хімічний концерн DuPont. На думку Муссо західні компанії «настільки помітно посили свої інвестиції в Україну, що це практично рівносильне передачі контролю за українським сільським господарством західним концернам». «Боротьба за контроль над агросектором стала вирішальним фактором у найбільшому конфлікті між Заходом та Сходом з часів холодної війни», - цитує видання директора Інституту Оленда.

Новая газета публікує великий матеріал про відкриті слухання у Вищому суді Лондона справи про отруєння Олександра Литвиненка. «Розгляд справи Литвиненка стає все більше схожим на політичний трилер, який загрожує вилитись у скандал світового масштабу», - вважає видання. «Головна мета цього гучного судового розслідування – відповісти на питання, чи була офіційна російська влада причетною до смерті Литвиненка. В кінці лютого – на початку березня у суді виступили люди, які намагались довести, що таки була», - пише Новая газета та розповідає про покази ключових свідків.