У США і Європі розгорається скандал навколо використання британською компанією Cambridge Analytica персональних даних із соціальних мереж для впливу на вибори

У США і Європі розгорається скандал навколо використання британською компанією Cambridge Analytica персональних даних із соціальних мереж для впливу на вибори. У цьому скандалі фігурує і Україна.

Про це передає ВВС.

Журналісти каналу Channel 4 знайшли історію про співпрацю материнської компанії Cambridge Analytica — SCL і України.

Українська влада нібито уклала угоду з компанією для збору інформації, аналізу та розробки стратегії повернення під контроль українській владі окупованого Донецька.

Аналітики дійшли висновку, що підтримка центрального уряду України в цьому регіоні була надзвичайно низькою, а бажання мати єдину країну не втілювалося в підтримку уряду в Києві.

Компанія вважала, що будь-яка загальнонаціональна комунікаційна інформаційна кампанія в регіоні могла провалитися.

Компанія SCL також нібито на замовлення влади України вивчала настрої на непідконтрольній території Донецької області.

«Ці висновки застосували для розробки локалізованих комунікаційних кампаній для ослаблення «ДНР», — йдеться в повідомленні.

Звіт нібито передали президенту України і міністерству оборони Великої Британії.

Нагадаємо, гендиректора Cambridge Analytica відсторонили від роботи через звинувачення у використанні особистих даних 50 мільйонів користувачів Facebook і втручання в президентські вибори США 2016 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий витік даних із Facebook: що треба знати про скандал із Cambridge Analytica.

Поділитись: