Компанія харчової промисловості України, виробник пива, безалкогольних та алкогольних напоїв Carlsberg Ukraine не закриває завод з виробництва пива в Україні через дефіцит хлору, що використовується для очищення питної води. Як повідомили Громадському у прес-службі виробника, після зупинки виробництва рідкого хлору і соляної кислоти заводом «ДніпроАзот», Carlsberg Ukraine знайшла замінника.

Компанія харчової промисловості України, виробник пива, безалкогольних та алкогольних напоїв Carlsberg Ukraine не закриває завод з виробництва пива в Україні через дефіцит хлору, що використовується для очищення питної води.

Як повідомили Громадському у прес-службі виробника, після зупинки виробництва рідкого хлору і соляної кислоти заводом «ДніпроАзот», Carlsberg Ukraine знайшла замінника.

«Наразі, у зв'язку із зупинкою виробництва рідкого хлору і соляної кислоти заводом «ДніпроАзот», Carlsberg Ukraine, як і інші компанії-виробники напоїв і харчових продуктів в Україні, зіштовхнулася із проблемою дефіциту соляної кислоти, яка використовується в процесі водопідготовки. У воду соляна кислота не додається, а використовується для підготовки фільтрів для пом'якшення жорсткої води. Даний метод використовується виробниками води і муніципальними системами водопостачання (водоканалами) у всьому світі і є класичним підходом до водопідготовки і пом'якшення води», — ідеться у повідомленні.

«Внаслідок прийнятих керівництвом Carlsberg Ukraine заходів щодо забезпечення поставок соляної кислоти і її замінників, на сьогодні ймовірність виникнення збоїв в роботі заводів вже оцінюється як невисока», — додають у Carlsberg.

Компанія закликала український Уряд втрутитись та вирішити проблему із хлором, аби запобігти зупинці роботи багатьох підприємств.

«Ми сподіваємось, що зацікавлені сторони і Уряд вирішать проблему в найкоротший термін, щоб запобігти зупинці роботи багатьох підприємств в високий сезон, що може призвести до значних збитків для компаній та недоотримання бюджетних коштів від податків», — ідеться у повідомленні.

Раніше «Європейська бізнес асоціація» повідомила, що виробники напоїв можуть закрити діяльність через дефіцит хлору. 

«Громадське радіо» повідомило, що ідеться про Carlsberg, Coca-Cola і PepsiCo. 

Однак, виконавча директорка «Європейської бізнес асоціації» Анна Дерев'янко у коментарі Громадському заперечила цю інформацію. 

«Є проблеми з поставками, але як воно вплине, ми не знаємо. Може вплинути, але може й ні. І не факт, що вона (діяльність цих компаній— ред.) може припинитися... Це не питання трьох компаній, для кожної з них рівень проблеми буде абсолютно різним. Скоріш за все, такого і не відбудеться (повного закриття — ред.)», — зазначила вона. 

Громадське звернулося до всіх компаній. Coca-Cola і PepsiCo також спростували інформацію про закриття виробництва в Україні.

Нагадаємо, 15 червня у підприємстві Дніпроазот повідомили, що припиняються свою роботу в зв'язку зі збитковістю. За словами глави правління підприємства Сергія Сідорова, завод вимушений зупинити роботу через здорожчання природного газу, який є сировиною для виробництва і складає близько 80% у вартості продукції підприємства.

Підприємство Дніпроазот​ є виробником і постачальником рідкого хлору і соляної кислоти, які необхідні для очищення води.

6 липня Київводоканал заявив про загрозу постачанню питної води в Україні. Згодом Київводоканал повідомив, що водоканали України наразі розглядають різні способи знезараження води, як альтернативу хлору.

Поділитись: