Компанії Coca-Cola і PepsiCo спростували інформацію про закриття виробництва в Україні через припинення діяльності підприємства «Дніпроазот», що виробляє хлор для очищення води.

Компанії Coca-Cola і PepsiCo спростували інформацію про закриття виробництва в Україні через припинення діяльності підприємства «Дніпроазот», що виробляє хлор для очищення води.

Про це Громадському повідомили представники обох компаній.

«У засобах масової інформації була поширена недостовірна інформація щодо можливої зупинки заводу компанії Кока-Кола Беверіджиз Україна у зв’язку з ситуацією навколо підприємства «Дніпроазот», який є нашим постачальником. Зазначаємо, що завод працює у звичному режимі і ми вжили усіх необхідних заходів для забезпечення його безперервного виробництва на майбутнє»,— повідомила Громадському PR менеджерка «Кока-Кола Беверіджиз Україна» Наталія Нікітіна.

Вона зазначила, що на підприємстві ще залишилися запаси речовин для дезинфікації. Крім того, вони ведуть перемовини з альтернативними українськими та закордонними постачальниками.

«Усі виробництва компанії працюють в плановому режимі, повністю задовольняючи потребу ринку в нашій продукції. Ми уважно стежимо за розвитком подій навкруги поставки дезінфікуючих речовин, які використовуються в усій харчовій галузі та є критично важливими для забезпечення технологічних процесів. Наразі наші виробництва повністю забезпечені необхідними дезінфікуючими речовинами для їх безперебійної роботи», — повідомила Громадському керівниця відділу корпоративних комунікацій ПепсіКо Україна Аліна Матківська.

Раніше повідомлялося, що Carlsberg також не закриває завод в Україні через дефіцит хлору, але чекає від Уряду допомоги щодо вирішення питання з діяльністю «Дніпроазот». 

15 червня у підприємстві «Дніпроазот» повідомили, що припиняються свою роботу в зв'язку зі збитковістю.

За словами глави правління підприємства Сергія Сідорова, завод вимушений зупинити роботу через здорожчання природного газу, який є сировиною для виробництва і складає близько 80% у вартості продукції підприємства.

Підприємство «Дніпроазот​»​ є виробником і постачальником рідкого хлору і соляної кислоти, які необхідні для очищення води.

«Європейська бізнес асоціація» зазначимла, що виробники напоїв можуть закрити діяльність через дефіцит хлору. А «Громадське радіо» повідомило, що ідеться про Carlsberg, Coca-Cola і PepsiCo.

Однак, виконавча директорка «Європейської бізнес асоціації» Анна Дерев'янко у коментарі Громадському заперечила цю інформацію. 

«Є проблеми з поставками, але як воно вплине, ми не знаємо. Може вплинути, але може й ні. І не факт, що вона (діяльність цих компаній— ред.) може припинитися... Це не питання трьох компаній, для кожної з них рівень проблеми буде абсолютно різним. Скоріш за все, такого і не відбудеться (повного закриття — ред.)», — зазначила вона. 

6 липня Київводоканал заявив про загрозу постачанню питної води в Україні. Згодом Київводоканал повідомив, що водоканали України наразі розглядають різні способи знезараження води, як альтернативу хлору.

Поділитись: