Німецька канцлерка Ангела Меркель спускається в залу зі сцени після свого останього виступу в ролі лідерки партії на Християнсько-Демократичного Союзк (ХДС) у Гамбурзі, Німеччина, 7 грудня 2018 р. На задньому фоні за нею великий логотип партії
Фото:

 EPA-EFE/CLEMENS BILAN

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель 7 грудня виголосила останню промову ролі глави своєї партії Християнсько-демократичний союз і залишила пост.

Меркель подякува однопартійцям за можливість очолювати ХДС упродовж 18 років. Зокрема, 13 з них вона була канцлера.

«Це було величезним задоволенням і честю для мене», — зазначила Меркель.

Вона також зауважла, що партії слід дивитися вперед, а не назад: з новими людьми, але з колишніми цінностями.

«У такі часи, як зараз, ми будемо захищати наші ліберальні погляди і наш життєвий порядок, як у своїй країні, так і за кордоном», — додала кацлерка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Меркель очолила рейтинг найвпливовіших жінок світу 2018 року від Forbes

Німецька канцлерка Ангела Меркель дякує всім після свого останього виступу в ролі лідерки партії на Християнсько-Демократичного Союзк (ХДС) у Гамбурзі, Німеччина, 7 грудня 2018 р. Присутні в залі тримають таблички з написом «Дякуємо, шефине»
Фото:

 EPA-EFE/FOCKE STRANGMANN

Цього ж дня на з’їзді партії обрали нову лідерку союзу. Нею стала Аннегрет Крамп-Карренбауер, яка, як очікують, наслідувати політику попередниці. 56-річна Крамп-Карренбауер останній рік обіймала посаду генерального секретаря, тобто глави апарату ХДС. Також вона була прем'єр-міністеркою німецької землі Саарланд.

28 жовтня 2018 року Меркель заявила, що не буде переобиратись на посаду канцлера Німеччини у 2021 році. Це означає, що наступні три роки будуть останніми у кар’єрі Меркель на посаді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Кінець «ери Меркель»: що це означає для України і Європи

14 жовтня у німецькій федеральній землі Баварія обирали парламент. Керівна партія Баварії — Християнсько-соціальний союз, яку очолює дійсний міністр закордонних справ Горст Зеєгофер — вперше втратила абсолютну більшість з часів Другої світової війни.

Це значна поразка і для канцлерки Ангели Меркель, адже її партія «Християнсько-демократичний союз» перебуває в альянсі з ХСС. Однією з причин поразки керівної партії в Баварії було незадоволення місцевими мешканцями міграційної політики уряду Меркель, особливо такі настрої притаманні гірським районам Баварії, де у 2015 році були табори для тисяч біженців.

Також вперше до баварського ландтагу потрапила правопопулістська партія «Альтернатива для Німеччини» (АдН), здобувши 11 %, яка є антагоністом політики Меркель щодо біженців. За даними опитування німецького телеканалу ARD у вересні 2018 діяльність ХДС/ХСС підтримують 28% німців.

Раніше повідомлялося, що рейтинг керівного блоку в черговий раз впав до рекордного мінімуму.

Згідно з опитуванням, проведеним соціологічним інститутом Emnid на замовлення газети Bild, за консервативний керівний блок, очолюваний канцлеркою ФРН Ангелою Меркель, готові проголосувати 24% виборців.

У вересні повідомлялося, що права антимігрантська партія «Альтернатива для Німеччини» (AfD) стала найпопулярнішою політичною силою на сході ФРН.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Громадське.Світ»: Наслідки рішення РПЦ, відставка прем’єра Вірменії та чи настає кінець епохи Меркель

Поділитись: