Новообрана лідерка німецької партії Християнсько-Демократичний Союз Аннегрет Кремп-Карренбауер виступає з промовою на з'їзді ХДС у Гамбурзі, Німеччина, 7 грудня 2018 року
Фото:

 EPA-EFE/HAYOUNG JEON

На з'їзді Християнсько-демократичного союзу обрали нову главу партії — нею стала Аннегрет Крамп-Карренбауер. Вона змінила на цій посаді Ангелу Меркель, яка керувала партією 18 років.

Очікується, що Крамп-Карренбауер наслідуватиме політику попередниці, тому її перемога не віщує кардинальних змін курсу партії.

Крамп-Карренбауер отримала 517 голосів з 999 на з'їзді партії, перемігши в другому турі конкурента Фрідріха Мерца.

56-річна Крамп-Карренбауер останній рік обіймала посаду генерального секретаря, тобто глави апарату ХДС. Також вона була прем'єр-міністеркою німецької землі Саарланд.

Тісним співробітником Аннеґрет Крамп-Карренбауер є колишній співробітник київського офісу Фонду Конрада Аденауера — Ніко Ланге, який широко відомий як представник цього фонду в Україні. Можна надіятись, що Крамп-Карренбауер справді стане наступницею Меркель і тоді в її оточенні буде людина, яка дуже добре обізнана зі справами в Україні.

Обрана голова Аннегрет Крамп-Карренбауер (зліва) обіймає канцлерку Німеччини Ангелу Меркель після завершення виборів нового лідера партії під час 31-го з’їзду партії Християнсько-Демократичного союзу в Гамбурзі, Німеччина, 07 грудня 2018 р. У зв’язку з обранням нового лідера партії триває дискусія щодо фундаментальної політичної спрямованості ХДС після того, як канцлерка Меркель більше не буде займати пост глави.
Фото:

EPA-EFE / CLEMENS BILAN

7 грудня Меркель виголосила останню промову ролі глави своєї партії Християнсько-демократичний союз і залишила пост.

28 жовтня 2018 року Меркель заявила, що не буде переобиратись на посаду канцлера Німеччини у 2021 році. Це означає, що наступні три роки будуть останніми у кар’єрі Меркель на посаді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Кінець «ери Меркель»: що це означає для України і Європи

14 жовтня у німецькій федеральній землі Баварія обирали парламент. Керівна партія Баварії — Християнсько-соціальний союз, яку очолює дійсний міністр закордонних справ Горст Зеєгофер — вперше втратила абсолютну більшість з часів Другої світової війни.

Це значна поразка і для канцлерки Ангели Меркель, адже її партія «Християнсько-демократичний союз» перебуває в альянсі з ХСС. Однією з причин поразки керівної партії в Баварії було незадоволення місцевими мешканцями міграційної політики уряду Меркель, особливо такі настрої притаманні гірським районам Баварії, де у 2015 році були табори для тисяч біженців.

Також вперше до баварського ландтагу потрапила правопопулістська партія «Альтернатива для Німеччини» (АдН), здобувши 11 %, яка є антагоністом політики Меркель щодо біженців. За даними опитування німецького телеканалу ARD у вересні 2018 діяльність ХДС/ХСС підтримують 28% німців.

Раніше повідомлялося, що рейтинг керівного блоку в черговий раз впав до рекордного мінімуму.

Згідно з опитуванням, проведеним соціологічним інститутом Emnid на замовлення газети Bild, за консервативний керівний блок, очолюваний канцлеркою ФРН Ангелою Меркель, готові проголосувати 24% виборців.

У вересні повідомлялося, що права антимігрантська партія «Альтернатива для Німеччини» (AfD) стала найпопулярнішою політичною силою на сході ФРН.

Поділитись: