Український олігарх Ігор Коломойський стверджує, що всі кошти, у крадіжці яких його звинуватив Мін’юст США, були його власними. У Мін’юсті США наполягають, що ці мільярди доларів були незаконно виведені з ПриватБанку.

Про це Коломойський розповів нам в ексклюзивному коментарі.

«Всі інвестиції у США були зроблені з власних коштів, отриманих в 2007-2008 роках за угодою з Evraz і з доходів інших бізнесів, що зберігалися в Приватбанку. Все інше категорично відкидається», — сказав нам Коломойський.

Олігарх має на увазі угоду 2007 року, згідно з якою він разом із партнерами з групи «Приват» продали компанії Evraz свої металургійні активи в Україні, що належали їм. Натомість Коломойський отримав 9,72% акцій групи Evraz. Тоді він заявляв, що загальна сума угоди становила близько 4 млрд доларів.

Чому США є діло до Коломойського і ПриватБанку?

Увечері 6 серпня Міністерство юстиції США звинуватило Коломойського у крадіжці мільярдів доларів з ПриватБанку, які він потім «відмив» у США та в інших країнах через мережу компаній-посередників.

Коломойський та партнери придбав майже півмільйона квадратних метрів комерційної нерухомості в Огайо, сталеливарні заводи у Кентуккі, Західній Вірджинії та Мічигані, завод з виробництва мобільних телефонів в Іллінойсі та комерційну нерухомість у Техасі та інші активи.

Наразі у двох цивільних позовах Мін'юст вимагає конфіскувати нерухомість Коломойського та його бізнес-партнера Боголюбова на 70 мільйонів доларів, а конкретно будівлі PNC Plaza в Луїзвіллі й CompuCom Headquarters у Далласі.

Крім цього, 4 серпня ФБР провело обшуки у Клівленді в приміщеннях компанії Optima Management Group, яку пов'язують з Коломойським. Американські правоохоронці підозрюють, що олігарх відмивав гроші через придбання нерухомості в Клівленді.

Що сталось з ПриватБанком

У грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярда доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу ексакціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.

Коломойський неодноразово критикував рішення про націоналізацію ПриватБанку, називаючи його незаконним. Він намагається оскаржити його в судовому порядку. Своєю чергою, уже націоналізований ПриватБанк прагне відсудити в колишніх власників, як він стверджує, незаконно виведені кошти. Відповідна справа у Високому суді Англії та Уельсу буде розглядатися у березні 2022 року.

Поділитись: