Радник президента Сполучених Штатів Америки з питань національної безпеки Джон Болтон прибув до Києва.

Про це йдеться у повідомленні посольства США у Києві.

«Раді вітати радника з національної безпеки Джона Болтона знову в Києві! Приїзд посла Болтона підкреслює підтримку Сполученими Штатами суверенітету і територіальної цілісності України та її євроатлантичного шляху», ─ ідеться в повідомленні.

У посольстві додали, що Болтон розраховує на «продуктивні зустрічі з українськими посадовцями».

Американський політик анонсував свій візит до України напередодні, 26 серпня.

«Президент (Дональд Трамп — ред.) провів продуктивні зустрічі в Біарріці на G7. Я з нетерпінням чекаю на мої майбутні зустрічі з нашими партнерами в Києві», ─ зазначив він у Twitter. Тоді конкретних дат відвідування України й складу делегації він не уточнив.

Раніше американське видання Wall Street Journal писало, що Болтон приїде у Київ і намагатиметься переконати українське керівництво відмовитися від ідеї продажу компанії «Мотор-Січ» китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation. На думку американської сторони, продаж цього заводу як одного з головних світових виробників двигунів для авіаційної промисловості у рази підвищить оборонні спроможності Китаю.

У липні журналісти Bihus.Infо з'ясували, що підприємство «Мотор Січ» попри заборону експорту військової техніки в Росію, продовжує співпрацювати з російською армією та спецслужбами, зокрема на території анексованого Криму.

Після цього розслідування за компанію взялася Служба безпеки України.

Президент «Мотор Січі» — В'ячеслав Богуслаєв — герой України, народний депутат 5-го, 6-го, 7-го та 8-го скликань та член комітету нацбезпеки та оборони. Богуслаєв разом із директором представництва «Мотор Січі» у Москві Петром Кононенком володіють низкою підприємств у Росії («Борисфен», «Лосиный остров», «ЦИАМ», «Авиаремонт-МС», «ВКМС» та «ВК-МС»). За даними журналістів, «ВКМС» Богуслаєва з 2015 по 2016 роки постачала деталі для двигуна ТВ3-117 виробництва «Мотор Січ» на російський 218 авіаремонтний завод.

Автор: Ігор Бігун

Поділитись: