Це не патова ситуація: Зеленський відреагував на інтерв'ю Залужного

Володимир Зеленський. Ілюстративне фото
Володимир Зеленський. Ілюстративне фотоОфіс президента

Президент України Володимир Зеленський висловився з приводу інтерв'ю головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного для Economist. Глава держави сказав, що не вважає ситуацію на фронті патовою.

Про це Зеленський сказав на пресконференції з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, передає «Інтерфакс-Україна».

«Сьогодні люди втомлені, всі втомлюються, і є різні думки. Всі — люди, незалежно від свого статусу. І це зрозуміло. Але це не патова ситуація», — заявив президент, коментуючи інтерв'ю Залужного.

Глава держави додав: «Це не якась новина: росія контролює небо. У наступальних діях ми бережемо наших військових. Коли вони (росіяни — ред.) контролюють небо, ніхто не хоче кидати, немов м'ясо, своїх людей».

За словами Зеленського, щоб побороти це, Україні потрібні винищувачі F-16: «Рішення є, треба чекати, коли хлопці навчаться, коли вони повернуться. Довгий процес».

Президент нагадав, що торік усі вважали, що Україна в патовій ситуації. Але «декілька військових хитрощів» — і вдалося звільнити майже всю Харківщину та правобережжя Херсонщини, каже він.

«Треба більше працювати з партнерами щодо ППО, розблокувати небо, дати можливість нашим бійцям провести наступальні дії», — резюмував Зеленський.

Що Залужний сказав в інтерв'ю?

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в інтерв'ю Economist за 1 листопада розповів про ситуацію, яка склалася на фронті через понад півтора року повномасштабної війни. Головне з розповіді головнокомандувача ЗСУ зібрали тут.

Також Залужний написав колонку для Economist, в якій, зокрема, заявив, що російсько-українська війна переходить на етап «позиційної» зі статичними та виснажливими боями. Це дозволить росії відновити свою військову міць. Щоб «вирватися з цієї пастки», Україні потрібна перевага в повітрі та на суші.

Окрім того, на думку Залужного, необхідно розширити категорії громадян, які можуть бути призвані на навчання або мобілізацію. Тому слід зосередитися на сучасному командуванні й управлінні, щоб Україна могла ефективніше за росію ухвалювати рішення на полі бою.