Через обмеження на аборти у деяких штатах у США відомі американки запустили флешмоб з протестом проти таких рішень влади.

Жінки, які робили аборт, ставлять хештег #YouKnowMe. Зокрема акторка Бізі Філіпс розповіла, що зробила аборт у 15 років і не шкодує про це, бо тоді не готова була стати матір’ю. Вона навела статистику, згідно з якою, кожна четверта жінка робила аборт.

Акторка Різ Візерспун вважає, що подібні заборони «огидні і неконституційні», бо порушують права жінок.

Акторка родом з України Мілі Йовович розповіла, що також перенесла аборт, і це було одним з найжахливіших моментів її життя. Вона наголосила — жодна жінка не хоче піти на аборт, але іноді це необхідно і вона має право зробити такий вибір.

Співачка Леді Гага висловила підтримку жінкам штату Алабама.

Акторка Аліса Мілано вважає, що заборона абортів — елемент політики президента Дональда Трампа щодо обмеження вибору і «війна» Республіканської партії проти жінок.

Співачка Ріанна назвали чиновників, що забороняють аборти, ідіотами, які роблять вибір замість жінок.

Також заборону абортів розкритикували й відомі політики зі США. Зокрема екс-кандидатка в президенти Гілларі Клінтон назвала такі рішення жахливим нападом на права жінок.

Наймолодша конгресменка США Александра Окасіо-Кортес вважає, що Республіканська партія намагається перетворити США в «ультраправу технократичну теократію». 

Берні Сандерс, який планує взяти участь у наступних виборах президента від Демократичної партії, також розкритикував обмеження щодо абортів, звинувативши законодавців Алабами у прагненні «контролювати всі аспекти жіночого тіла».

Як протест проти заборони абортів жінки в США також запустили флешмоб My body — my choice (Моє тіло — мій вибір).

Правозахисна організація Human Rights Watch також вважає заборону абортів неприйнятним рішенням, що порушує права жінок.

Нагадаємо, в штаті Алабама заборонили аборти навіть у випадку зґвалтування або інцесту. На лікарів, які роблять операцію, чекає від 10 до 99 років ув'язнення.

Поділитись: