«Це потрібно робити більш тонко»: у Мін’юсті оцінили, чи прийнятним для України буде визнання «іноагентів»

Міністр юстиції України Денис Малюська вважає, що ідея запровадження поняття «іноземні агенти» не дуже прийнятна для України, адже повинне бути загальне, чітке й прозоре регулювання бізнесу та засобів масової інформації.

Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу «Дом».

«Мені не подобається ідея "іноземних агентів"… Ідея "іноагентів" була просто перекручена Росією на своїй території. Це перетворилося на банальне переслідування опозиції. І будь-яка організація, яка не задовольняє Кремль, оголошується "іноземним агентом" і переслідується», — сказав Малюська.

За його словами, це не дуже хороша ідея, оскільки Україна сьогодні перебуває «в інших обставинах». Водночас міністр визнав, що треба працювати з агентами впливу Росії на території України. Але це потрібно робити «більш тонко», зауважив Малюська.

Що стосується роботи з агентами впливу олігархів, то в цьому напрямку, на його думку, «необхідний комплекс заходів, частина з яких передбачена законом».

«Це стосується обмежень, які будуть встановлені для олігархів і бізнесу. Плюс антимонопольне регулювання, регулювання лобістської діяльності та судової реформи», — пояснив глава Мін'юсту.

Що означає статус «іноагента» в РФ?

Ще в листопаді 2017 року президент Росії Володимир Путін підписав закон, що дозволяє прирівнювати закордонні ЗМІ до іноземних агентів. До списку «іноземних агентів» в Росії віднесли, зокрема, видання Meduza, The Insider та «Дождь».

Відповідно до закону, такі ресурси зобов'язані попереджати читачів про свій статус у кожній публікації, причому розмір цього уточнення має бути вдвічі більшим за, власне, публікацію.