Політика

Центрвиборчком офіційно оголосив про старт президентської кампанії з 31 грудня

ЦВК
Політика/Центрвиборчком офіційно оголосив про старт президентської кампанії з 31 грудня
Зберегти
Вигляд
Центральна виборча комісія на засіданні 27 грудня офіційно оголосила про початок з 31 грудня виборчого процесу чергових виборів президента України.

Таким чином, згідно з чинним законодавством, президентська кампанія триватиме 90 днів — до 31 березня, коли відбудеться перший тур голосування.

З З1 грудня по 3 лютого включно ЦВК буде приймати документи від кандидатів у президенти. До 8 лютого має завершитися реєстрація кандидатів, після чого ЦВК оголосить список претендентів на посаду глави держави.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада призначила вибори президента на 31 березня.

Як повідомлялося, президентські вибори 2019 року коштуватимуть бюджету 2,3 мільярда гривень.

Згідно з останніми опитуваннями, в президентському рейтингу лідирують очільниця партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко та шоумен Володимир Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заочні дебати українських політиків: шарм, нудьга і чужі заслуги

Пов`язані новини
Політика
13 лютого 2019
Найбільша проблема цих виборів – незаконна агітація, тіньові кошти та війна між штабами – КВУ
Найбільша проблема виборів президента України 2019 – незаконна агітація, тіньові кошти та війна між штабами. Про це в ефірі «Нині вже» на Громадському розповів голова Комітету виборців України Олексій Кошель. За його словами, традиційно в Україні, 50% і більше – це були тіньові кошти.«Цілі мережі груп людей оплачувались готівкою. Навіть на цих виборах ми можемо побачити близько мільйона громадян, чия робота буде оплачуватись готівкою. Тобто, 2 працівники на дільниці – це вже до 60 тисяч людей. Множимо на 5 кандидатів, які можуть забезпечити подібну роботу – ми вже отримаємо кількість громадян, які дорівнюють обласному центру. Незаконна агітація і тіньові кошти – це проблема номер один. Проблема номер 2 – війна між штабами. Я вже бачу, коли штаби один з одним змагаються у кількості фактів порушень про підкуп виборців». При цьому Кошель нагадав, що законодавство про вибори визначає порушення на парламентських та президентських виборах по-різному: «Закон передбачає, що будь-яка виплата, тобто немає нижньої межі, умовно кажучи, чашку із символікою партії, яку на парламентських виборах ми вважаємо сувеніром, на президентських виборах закон говорить, що це підкуп».Нагадаємо, Комітет виборців вимагає, щоб Зеленський оплатив трансляцію «Слуги народу 3» як агітацію.Нагадаємо, ЦВК зареєструвала 44 кандидати в президенти України.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Порошенко, Зеленський чи Тимошенко? Соціологи про вибори-201931 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня. 
ВажливоВажливо
Перевірено
Зберегти