Частина членів української делегації планує відвідати сесію Парламентської асамблеї Ради Європи.

Про це повідомив народний депутат від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко у Facebook.

Він наголосив, що Україна не подає новий склад делегації на найближчу сесію ПАРЄ, яка стартує 30 вересня. За правилами ПАРЄ це означає, що до асамблеї має право поїхати стара делегація, повноваження якої залишаються в силі, стверджує депутат. 

«Інтереси України треба відстоювати. Тому ті представники старої делегації, які увійшли до нового складу, включаючи мене, збираються їхати на сесію, щоб представити позицію України», — зазначив Гончаренко.

Він додав, що вважає неприпустимим, «щоб на такому важливому міжнародному майданчику як ПАРЄ лунала позиція Кремля і не лунала наша позиція». 

Також Гончаренко зазначив, що вважає важливим, аби у роботі сесії взяла участь і нова глава української делегації, депутатка від партії «Слуга народу» Єлизавета Ясько.

Раніше голова профільного комітету Ради Богдан Яременко повідомив, що делегація України взагалі не поїде на сесію ПАРЄ.

Пізніше він уточнив, що хтось і депутатів справді може з’явитися у Страсбурзі, пише «Європейська правда». Але, за його словами, це буде відображенням їх особистої волі, а не волі Верховної Ради.

Нагадаємо, у жовтні має розпочатися осіння сесія ПАРЄ, на якій планують розглянути проєкт резолюції щодо становища кримських татар в окупованому Криму.

Поділитись: