В межах проведення приватизації в Україні частину акцій державної Укрпошти можуть виставити на продаж для залучення коштів міжнародних інвесторів. Контроль над підприємством залишать за державою.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час прес-брифінгу за підсумками засідання уряду.

«Друга частина — це підприємства, які виконують якусь соціальну функцію. Наприклад, Укрпошта. Вона доставляє пенсії, іноді є єдиним контактом людини з державою. Таких підприємств небагато, до 10. Ці підприємства можуть бути або заборонені до приватизації повністю, або, що мені більше подобається — підготовлені до IPO. Ми можемо підготувати компанію для того, аби продати 20-30% акцій Укрпошти різним акціонерам», — повідомив Гончарук.

Він заявив, що така модель можлива, водночас про повний продаж Укрпошти наразі мова не йде.

Залучення інвестицій до Укрпошти надасть цій компанії «поштовх для розвитку», вважає Гончарук. Він підкреслив, що у разі продажу невеликого пакета акцій Укрпошти, держава збереже над підприємством повний контроль, що дозволить зберегти соціальні функції компанії.

Раніше уряд доручив Укрпошті та низці інших великих державних компаній знайти у себе «зайві та непотрібні» активи для продажу.

На початку жовтня 2019 року у Міністерстві інфраструктури також повідомляли про можливість часткової приватизації Укрпошти та Укрзалізниці.

2 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про скасування переліку заборонених для приватизації підприємств. За це рішення проголосувало 250 депутатів.

Поділитись: