Кабінет міністрів України доручив ключовим органам державної влади, а також держкомпаніям Укрпошта, Нафтогаз та Укрзалізниця провести аудит свого майна, на підставі якого знайти надлишкові активи для продажу.

Відповідне доручення уряд дав 12 жовтня, передає прес-служба Кабміну.

Зазначається, що в ході аудиту буде здійснюватися аналіз балансів державних компаній та їхніх дочірніх підприємств. Укрпошта, Нафтогаз та Укрзалізниця мають визначити доцільність утримання надлишкового майна з урахуванням стратегій свого розвитку.

«Майно, яке буде визначене як надлишкове або непрофільне для діяльності  — продати або здати в оренду за ринковою ціною у прозорий спосіб через Прозоро.Продажі», — йдеться у дорученні уряду.

Нагадаємо, що у планах уряду на 2020 рік продати такого надлишкового майна на загальну суму у 5-6 мільярдів гривень.

Зазначимо, що мала приватизація в Україні відбувається за допомогою системи електронних торгів «Prozorro.Продажі». Зокрема, завдяки їй в держава отримує доходи від приватизації. Однак цих доходів, все ж, недостатньо для виконання запланованих у бюджеті на 2019 рік надходжень. Так, станом на початок серпня 2019 року річний план надходжень від приватизації в Україні було виконано на 2,1%. Надходження до бюджету, які мала забезпечити приватизація, замінили за допомогою державних запозичень. Зокрема, завдяки цьому держава від початку року позичила 311,5 мільярда гривень.

2 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про скасування переліку заборонених для приватизації підприємств. За це рішення проголосувало 250 депутатів.

Напередодні уряд запустив процес приватизації 4 великих державних компаній

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile