Чеченський спецпідрозділ виявили в Норвегії — «Новая газета»
Видання «Новая газета» опублікувало фотографії, які можуть доводити присутність підрозділу чеченського «Летучего отряда» на території Норвегії з 2016 року.
Відповідні фотографії опублікувало видання «Новая газета».
Зазначається, що підрозділ чеченських парашутистів з 2016 року працював на архіпелазі Шпіцберген у Норвегії.
Видання опублікувало знімки користувача akhaev_07_95. На одному з них ззаду чоловіка авіазаправника з написом Svalbard lufthavn, тобто «аеропорт Шпіцбергена». Фото має геолокацію Spitsbergen. Також на уніформі чоловіка є нашивка парашутного центру DZ Grozny. Знімок виставили в лютому 2018 року.
«Новая газета» зазначила, що у користувача є й інші фотографій з хештегом Російського університету спецназу, який готує професійних силовиків.
«Про арктичні навчання «Летучего отряда» окремо повідомляється на сайті університету. Присутність чеченських спецназівців в Арктиці — не секрет. У 2018 році Рамзан Кадиров сам повідомив про проведені в Мурманську і на Землі Франца-Йосипа навчаннях. Але про поїздки своїх бійців на норвезьку територію глава Чечні не згадував», — зазначили у виданні.
На іншій фотографії, яка датована січнем 2018, akhaev_07_95 зображений на фоні прапора того ж парашутного центру. У руках він тримає зброю. Геолокація «Longyerbyen» означає місто Лонгійр, столицю норвезької частини Шпіцбергена.
Видання також посилається на фото користувача bes___600. Воно зроблене в березні 2018 року. У коментарях автор написав: «Лихий 16 рік ... На Арктику вилітали». На питання про відсутнього товариша він відповів: «Вони в Норвегію їздили тоді. По роботі їздили».
У вересні норвезьке видання AldriMer з посиланням на чотири джерела в трьох країнах повідомило про висадку російських спецпідрозділів на Шпіцбергені та материковій Норвегії для проведення військових операцій і розвідки. Посольство Росії в Норвегії назвало цю інформацію «грубою провокацією».
Архіпелаг Шпіцберген є норвезькою територією та має статус демілітаризованої зони. Водночас країни, що підписали Договір про Шпіцберген, мають право вести там господарсько-економічну й наукову діяльність. Росія серед цих країн і має на Шпіцбергені селище Баренцбург.
- Поділитися: