УКРАЇНА

Через дії поліції на Марші рівності ЛГБТ не домоглися своєї мети — експерт Інституту соцдосліджень

20 червня, 2018 21:38
УКРАЇНА/Через дії поліції на Марші рівності ЛГБТ не домоглися своєї мети — експерт Інституту соцдосліджень
Зберегти
Вигляд
У Києві на Марші рівності через дії поліції, яка проводила превентивні дії та витісняла радикально налаштованих, «Київпрайд» не домігся своєї мети та не заявив про права представників ЛГБТ

У Києві на Марші рівності через дії поліції, яка проводила превентивні дії та витісняла радикально налаштованих, «Київпрайд» не домігся своєї мети та не заявив про права представників ЛГБТ. Адже тепер через чисельні заяви та скарги радикальних груп щодо побиття увага суспільства прикута саме до дотримання їхніх прав під час заходу.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив експерт Харківського інституту соціальних досліджень Денис Кобзін.

«Київпрайд» повинен був заявити, що ЛГБТ теж мають права, що їхні права порушуються. Але в результаті (дій поліції – ред) ми обговорюємо права правих активістів, обговорюємо законність застосування спецзасобів та законність затримань. Дії поліції зробили цей захід токсичним», — заявив Кобзін.

Він також сказав, що через перекриття вулиць у центрі Києва багато людей відчували незручності, що також не сприяло увазі до проблем ЛГБТ-спільноти.

У Києві 17 червня відбувся Марш рівності «КиївПрайд — 2018». Хода рушила о 10 ранку від Національної опери України та пройшла центром міста. Цього року Марш анонсували під гаслом  «Найвільніша подія літа».

Правоохоронці повідомляли, що участь у «КиївПрайді-2018» взяли 3,5 тисячі учасників.

Зранку, перед проведенням Маршу група людей намагалася перекрити шляхи проведення заходу. Сталися сутички між поліцією та учасниками акції, які ночували в центрі міста, «щоб висловити свій протест». 

Повідомлялося, що затримали загалом 57 людей, 5 правоохоронців постраждали.

Ввечері 17 червня столична поліція відпустила усіх затриманих під час Маршу рівності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Усі рівні, усі різні»: як пройшов «КиївПрайд-2018»(ФОТОРЕПОРТАЖ)

 

Пов`язані новини