Через економічну кризу частина Лівану тепер отримує світло лише 2 години на добу

У Лівані 9 липня перестали працювати дві найбільші електростанції. Через це велика частина країни майже повністю залишилася без світла.

Про це пише BBC.

Причиною проблем зі світлом є економічна криза. Електростанції, які разом виробляють приблизно 40% енергії у країні, перестали працювати, тому що в них закінчується паливо.

Так, через відсутність іноземної валюти у країні розрахуватися з постачальниками палива тепер украй складно. Тому судна відмовляються вивантажувати газойль до того, як отримають гроші в доларах.

Через це у частині країни люди тепер отримують електроенергію тільки 2 години на добу. Крім того, жителів міста Захла, що на сході країни, попросили скоротити використання електрики до мінімуму. Громадян попередили, що «електропостачання ліванських територій відключено на невизначений термін».

Однак кореспондентка BBC Карін Торбі пояснює, що відключення електрики для ліванців не є чимось незвичайним — раніше у країні бували й цілодобові перебої. Люди навчилися отримувати енергію під час перебоїв через паралельну систему приватних генераторів.

Проте новизна сьогоднішньої ситуації в тому, що через відключення державної електромережі для багатьох ліванців приватні генератори стали єдиним джерелом світла. Крім того, приватні генератори працюють на дизельному паливі, яке в Лівані знайти зараз нелегко.

Не єдина проблема

За словами кореспондента BBC Себастьяна Ашера, у деяких частинах країни також вводять нормування води. А все через те, що помпові станції теж працюють на дизельному паливі.

А ще в Лівані почалися проблеми з ліками: аптеки оголосили страйк, оскільки не можуть розрахуватися з іноземними постачальниками.

Криза в Лівані

Упродовж останніх півтора року ця країна переживає економічну кризу, яка значно поглибилася після масштабного вибуху в порту Бейрута у серпні 2020 року.

Тепер понад 60% населення країни живе за межею бідності, а річні темпи інфляції перевищують 100%. А ще в Лівані значно зріс рівень безробіття.

Паралельно з кризою економічною в Лівані триває криза політична: уже майже рік там немає постійного уряду. На початку липня виконувач обов'язків прем'єр-міністра Лівану Хасан Діаб навіть попросив міжнародну спільноту про економічну допомогу.

Він заявив, що відмова поставить під загрозу «життя ліванців і єдність Лівану».