Через фінансові перешкоди та низьку пропускну проможність дільниць кілька мільйонів українців не голосуватимуть з країн Європейського Союзу на президентських виборах України 2019 року. Про це в ефірі програми Громадського «Нині вже» заявив голова громадської організації «Комітет виборців України» Олексій Кошель.

Він зазначив, що приїхати на вибори з маленького міста для трудового мігранта з України — досить витратно.

«До прикладу, для того, щоб приїхати з маленького німецького містечка до Кельна чи до Берліна і взяти учать у голосуванні трудовому мігранту потрібно витратити кілька десятків, якщо не більше євро. Плюс це йдеться про цілий день, стояння в чергах і так далі. Через перешкоди фінансового характеру, через перешкоди, такі як низька пропускна спроможність виборчих дільниць, поза виборчим процесом фактично опиняються кілька мільйонів українців», — сказав Кошель.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Росія буде намагатися провести на виборах президента та парламенту України підконтрольну собі владу. Відтак президент пообіцяв «зробити все необхідне», аби мінімізувати російський вплив на вибори.

Центральна виборча комісія України закрила всі п’ять виборчих дільниць у Росії. У МЗС України пояснили, що це зробили з метою безпеки. Також Україна для мінімізації впливу Кремля не прийматиме спостерігачів від Росії на виборах президента-2019.

В Україні 31 грудня розпочалася передвиборча кампанія. Вона триватиме 90 днів. Вибори президента України призначені на 31 березня 2019 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після видалення фейкових підписників на YouTube, найбільше втратила сторінка Тимошенко

Уже понад 30 кандидатів оголосили про намір брати участь у президентських перегонах. Про намір балотуватися в президенти заявили лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, міський голова Львова Андрій Садовий, голова «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко, народна депутатка від БПП Ольга Богомолець тощо. У новорічну ніч комік Володимир Зеленський оголосив, що буде брати участь у майбутніх виборах президента України.

Поділитись: