Через економічну кризу ЄС уперше в історії призупинив дію Пакту стабільності і зростання — базового документа єврозони
Рада Європейського Союзу затвердила пропозицію Європейської комісії призупинити дію Пакту стабільності та зростання, який є базовим документом єврозони. Зробили це, аби боротися з економічною кризою, спричиненою пандемією коронавірусу.
Відповідна заява міністрів фінансів ЄС з'явилася на сайті Ради Євросоюзу.
У ній зазначається, що призупинення Пакту дозволить державам ЄС вливати додаткові гроші в економіку для боротьби з наслідками коронавірусу. Вони зможуть ухвалювати додаткові заходи для підтримки систем охорони здоров'я, оборони, а також економіки.
Пакт стабільності і зростання ЄС обмежував рівень дефіциту бюджету країн єврозони до 3% ВВП, а рівень держборгу — до 60%.
На який термін призупинили дію документа, не уточнюється. Зробили це вперше в історії.
Через пандемію коронавірусу на світових фінансових ринках триває паніка та криза.
16 березня світові фондові ринки через кризу, спричинену коронавірусом, просіли на більш ніж 12%. Ціни на нафту впали нижче 29 доларів за барель.
Через це на біржі застосували механізм призупинки торгів акціями на 15 хвилин. Подібний механізм востаннє застосовували 12 березня, а перед цим — 9 березня.
Не заспокоїло паніку інвесторів на ринку навіть рішення Федеральної резервної системи США знизити ключову ставку до 0-0,25% річних (це має стимулювати економічну активність та здешевити кредити у США).
12 березня найбільші фондові індекси США «просіли» на понад 7%, а за підсумками торгів падіння акцій стало найбільшим з 1987 року.
19 березня ціни на нафту впали до 17-річного мінімуму.
- Поділитися: