Після запровадженням адміністрацією президента США Дональда Трампа мит на імпорт товарів, виготовлених у Китаї, розміщення виробництва у Китаї для європейських компаній, стало дорожчим, ніж в Україні та Румунії.

Зокрема, через орієнтацію таких компаній на експорт товарів на ринки США, продукція, виготовлена на китайських заводах, стає надто дорогою та, відповідно, не конкурентоздатною.

«Зараз, після запровадження мит, східноєвропейські країни, зокрема Україна та Румунія, мають нижчий рівень витрат, ніж Китай. Крім цього, наша компанія розглядає розміщення виробництва у Бангладеш», — повідомив Мирослав Вана, менеджер чеської компанії Crystal Ltd.

Нагадаємо, що 17 вересня США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

Загалом з початку торговельної суперечки з Китаєм, США запровадили митні обмеження на 250 мільярдів доларів китайського імпорту. 

Крім цього Трамп погрожував запровадити мита ще на 267 мільярдів доларів товарів з Китаю.

Поділитись: