Уряд Китаю опублікував заходи у відповідь на нові американські мита. Там оголосили про запровадження аналогічних мит на майже всі товари, які американські виробники продають до Китаю.

Уряд Китаю опублікував заходи у відповідь на нові американські мита. Там оголосили про запровадження аналогічних мит на майже всі товари, які американські виробники продають до Китаю.

Про це повідомляє Bloomberg.

Як зазначається, ставка китайських мит буде аналогічною американським: до кінця 2018 року запроваджуватиметься 10% мито, проте з 2019 року його розмір зросте до 25%.

«Американська сторона запровадила нові тарифи, що внесло невизначність у двосторонні торговельні переговори. Ми маємо надію,що американська сторона визнає негативний ефект від запровадження мит та вжиє всіх необхідних заходів для якнайшвидшого виправлення цієї ситуації», — йдеться у повідомленні Міністерства економіки Китаю.

Зазначимо, що загальна вартість товарів, які американські виробники імпортують до Китаю, складає 110 мільярдів доларів. Наразі Китай запровадив мита на близько половини всього американського імпорту (50 мільярдів доларів).

Нагадаємо, що 17 вересня США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

У США 6 липня набули чинності 25%-ві мита на товари з Китаю. Загальну вартість нових обмежень оцінюють у 16 мільярдів доларів.

У Вашингтоні запровадження таких мит пояснили тим, що «китайські підприємства присвоюють собі американську інтелектуальну власність і технології, а також Пекін застосовує нечесні практики на ринку».

Водночас влада Китаю планує запровадити аналогічні американським митним обмеженням заходи щодо американських товарів. Після чого Трамп  пригрозив Китаю новими митами на 200 мільярдів доларів.

Загалом з початку торговельної суперечки з Китаєм, США запровадили митні обмеження на 250 мільярдів доларів китайського імпорту. 

Крім цього Трамп погрожував запровадити мита ще на 267 мільярдів доларів товарів з Китаю.

Напередодні Трамп попередив низку американських компаній, зокрема Apple, про перенесення свого виробництва за межі Китаю через ймовірне подорожчання їхньої продукції.

Мита США підштовхнули лідерів Китаю та Росії до глибшої двосторонньої співпраці, зокрема з метою протидії торговельній політиці Трампа.

Нагадаємо, що 29 травня також стало відомо про плани Трампа запровадити чергові тарифні обмеження на додаткові 50 мільярдів доларів китайських товарів у середині червня 2018 року. Це рішення суперечить повідомленням Мінфіну США про те, що на час проведення торговельних переговорів нові мита на китайські товари запроваджуватись не будуть.

З метою вирішення торговельної суперечки між країнами розпочались непублічне переговори. Згодом стали відомі вимоги США до Китаю задля припинення «торговельної війни» між країнами.

Китай та США домовлялись про збільшення імпорту американських товарів на 60-90 мільярдів доларів для вирішення торговельної суперечки.

У США повідомили, що наполягатимуть на підписанні багаторічних угод на постачання американських товарів на китайський ринок.

Торговельні відносини між США та Китаєм були одним з пріоритетних питань передвиборчої кампанії Дональда Трампа. Щороку Китай продає товарів до США на понад 300 мільярдів доларів більше, ніж купує американської продукції.

Також США запровадили мита на сталь та алюміній. В ЄС та Канаді повідомили, що подали скарги до Світової організації торгівлі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile