У квітні 2020 року 60 народних депутатів пропустили понад 30% голосувань у Верховній Раді. Тепер їм за цей місяць можуть не відшкодувати витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень.

Про це повідомляє громадська мережа ОПОРА.

Там зазначають, що всі голосування цього місяця пропустили 16 народних обранців. З фракції «Батьківщина», зокрема, не голосували Андрій Кожем'якін, Анжеліка Лабунська, Григорій Немиря, Валерій Дубіль, Віталій Данілов, Сергій Власенко та Сергій Тарута.

Також усі голосування пропустив Андрій Холодов зі «Слуги Народу» та Олександра Устінова й Олег Макаров з «Голосу». Також депутат Вадим Столар з «Опозиційної платформи — За життя» Мустафа Джемілєв з «Європейської Солідарності» та Віктор Балога з групи «За майбутнє».

Серед позафракційних народних депутатів усі голосування пропустив Вадим Новинський, Олесь Довгий та Сергій Рудик.

Тепер рішення щодо цих депутатів мають ухвалити на Комітеті з питань регламенту депутатської етики та організації роботи Верховної Ради.

Відповідно до ухвалених у жовтні 2019 року змін до законодавства, відвідуваність депутатами пленарних засідань вимірюється їхньою участю у голосуваннях. Якщо депутат не голосує, то він не присутній на засіданнях.

Таким чином Рада відмовилася від письмової реєстрації депутатів. До тих обранців, які не беруть участь у голосуваннях, застосовують фінансові санкції. Така процедура стосується тих депутатів, які пропустили понад 30% голосувань. Їм не відшкодовують витрати, пов’язані з виконанням ними депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць. 

Відповідно до Постанови про фінансове забезпечення народних депутатів, посадовий оклад одного народного обранця коливається від 10 до 12 прожиткових мінімумів (20 270 — 24 324 гривень у 2020 році).

Зарплата депутата, крім посадового окладу, включає ще надбавки та доплати (для депутатів, які мають науковий ступінь або почесне звання). Сума, аналогічна заробітній платі, виділяється також і на виконання депутатських повноважень. 

Нагадаємо, у березні 15 народних депутатів пропустили понад 30% голосувань у парламенті. Усі голосування у березні пропустив депутат від групи «За майбутнє» Віктор Балога. Також до ТОП-3 прогульників потрапив позафракційний депутат Дмитро Шенцев (пропустив 97,3% голосувань) та депутат від «Слуги Народу» Едуард Прощук (95,8% голосувань).

За пів року роботи Верховної Ради ІХ скликання найбільшу кількість голосувань пропустили народні депутати від фракції «Опозиційна платформа — За життя».

Поділитись: