15 депутатів можуть залишитися без депутатських виплат у березні через пропуск голосувань у Раді — ОПОРА

Народні депутати Верховної Ради IX скликання, які пропустили найбільше голосувань у березні 2020 року
Народні депутати Верховної Ради IX скликання, які пропустили найбільше голосувань у березні 2020 рокуОПОРА

У березні 15 народних депутатів можуть залишитися без коштів на виконання депутатських повноважень за цей місяць — усі вони пропустили понад 30% голосувань у парламенті.

Про це повідомляє громадська мережа ОПОРА.

За їхніми підрахунками, усі голосування у березні пропустив депутат від групи «За майбутнє» Віктор Балога. Також до ТОП-3 прогульників потрапив позафракційний депутат Дмитро Шенцев (пропустив 97,3% голосувань) та депутат від «Слуги Народу» Едуард Прощук (95,8% голосувань).

Окрім них, залишити без виплат можуть двох представників «Опозиційної платформи — За життя»: Вадима Столара та Вадима Рабіновича.

Це стосується також чотирьох «слуг народу»: Юрія Заславського, Анастасії Ляшенко, Олександра Маріковського та Максима Зуєва.

Микола Кучер та Геннадій Вацак від групи «За майбутнє» також пропустили понад 70% голосувань у березні. А також по одному депутату від групи «Довіра» (Микола Бабенко), фракції «Батьківщина» (Анжеліка Лабунська) та двоє позафракційних: Анна Скороход та Вадим Новинський.

Тепер рішення щодо цих депутатів мають ухвалити на Комітеті з питань регламенту депутатської етики та організації роботи Верховної Ради.

Відповідно до ухвалених у жовтні 2019 року змін до законодавства, відвідуваність депутатами пленарних засідань вимірюється їхньою участю у голосуваннях. Якщо депутат не голосує, то він не присутній на засіданнях.

Таким чином Рада відмовилася від письмової реєстрації депутатів. До тих обранців, які не беруть участь у голосуваннях, застосовують фінансові санкції. Така процедура стосується тих депутатів, які пропустили понад 30% голосувань. Їм не відшкодовують витрати, пов’язані з виконанням ними депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць.

Відповідно до Постанови про фінансове забезпечення народних депутатів, посадовий оклад одного народного обранця коливається від 10 до 12 прожиткових мінімумів (20 270 — 24 324 гривень у 2020 році).

Зарплата депутата, крім посадового окладу, включає ще надбавки та доплати (для депутатів, які мають науковий ступінь або почесне звання). Сума, аналогічна заробітній платі, виділяється також і на виконання депутатських повноважень.

Нагадаємо, за пів року роботи Верховної Ради ІХ скликання найбільшу кількість голосувань пропустили народні депутати від фракції «Опозиційна платформа — За життя».