Життя

Через високий рівень забруднення повітря в Ірані закрили школи

17 грудня, 2017 21:55
Життя/Через високий рівень забруднення повітря в Ірані закрили школи
Зберегти
Вигляд
lead
В Ірані вимушено закрили початкові школи столиці та інших частинах країни через підвищений рівень забруднення повітря.

В Ірані вимушено закрили початкові школи столиці та інших частинах країни через підвищений рівень забруднення повітря.

Про це повідомляє AFP.

Місцева влада у суботу оголосила про закриття всіх початкових шкіл в провінції Тегеран, де проживають 14 мільйонів жителів, за винятком двох міст.

Густий смог вкрив вулиці протягом останніх декількох днів.

Місцева влада зазначила, що концентрація дрібних дисперсних частинок (PM2.5) у повітрі становить 185 мікрограмів на кубічний метр на півдні Тегерана та 174 — в центрі.

PM2.5 — це забруднювач повітря, до складу якого входять як тверді мікрочастинки, так і дрібні краплини рідини. І ті, і інші розміром приблизно від 10 нм до 2,5 мкм. Інші позначення і назви частинок РМ2.5: FSP (fine suspended particles), fine particles, fine particulate matter, дрібнодисперсні завислі частки, тонкодисперсний пил.

Зовсім дрібні частинки (близько 1 нм і менше) — це вже молекули газів. На відміну від більш великих часток, РМ2.5 легко проникають крізь біологічні бар'єри і тому становлять найбільшу загрозу для організму.

Нагадаємо, французькі дослідники заявили, що зафіксували у повітрі над ЄС стрімке зростання рівня радіоактивного елементу рутенію-106, розповсюдження його могло статись на території Росії або Казахстану.

Пов`язані новини