Вдень 16 квітня Київ та прилеглі населені пункти накрила пилова хмара. Синоптики кажуть, що причина такого явища — зміни клімату, а саме недостатня кількість опадів.

Мешканці столиці публікують фото та відео «піщаної бурі».

Однак синоптики Укргідрометцентру пояснили hromadske, що це не піщана буря, а потужні пориви вітру, близько 20 метрів за секунду. Такий вітер не тільки у Києві, а й в цілому по країні.

Утворення пилової хмари пов’язане з низьким рівнем опадів.

«Дуже тривалий період тримається суха погода, бездощова. Тим паче зараз десь щось горить, десь щось чиститься», — зазначають синоптики.

Зазначається, що вологість повітря 20-25%, це пов’язано з тим, що рівень опадів зараз нижче норми.

«Якби атмосфера була насичена вологою, може воно б було трошки по іншому, а так — маємо, що маємо», — пояснили в Укргідрометцентрі.

Послаблення вітру очікують вже ввечері 16 квітня.

«На ніч буде послаблення вітру, а завтра він буде слабший, 5-12 метрів за секунду», — кажуть у відомстві.

МВС повідомило, що у місті оголосили штормове попередження. Столична влада радить українцям залишатися вдома (універсальна порада останнім часом), не підходити до дерев, рекламних щитів і ліній електропередачі та за можливості не залишати транспортні засоби.

У прес-службі столичного управління ДСНС hromadske розповіли, що поки про якісь руйнування або травмування людей рятувальникам не повідомляли.

«Ніяких надзвичайних подій, куди б залучались рятувальники, у нас не траплялось», — сказали у прес-службі.

Нагадаємо, у зоні відчуження Чорнобильської АЕС 15 квітня припинила розповсюджуватися масштабна пожежа, зокрема допоміг дощ. Відкритого вогню більше немає, але рятувальники продовжують гасити деревину, що тліє.

Поділитись: