Через загибель птахів в «Асканії-Новій» фермерам біля заповідника заборонили використовувати отруту — ОДА

Причиною загибелі поблизу заповідника «Асканія—Нова» на Херсонщині понад 2350 птахів стало застосування на сільськогосподарських полях для боротьби з гризунами препарату на основі бродіфакуму. Влада заборонила його там використовувати.

Про це повідомив голова Херсонської облдержадміністрації Сергій Козир, передає телеканал «Дом».

Він зазначив, що загибель птахів отримала великий резонанс не тільки в Україні, але й у світі. Експертиза встановила, що причиною загибелі є отруєння препаратом на основі бродіфакуму.

Голова ОДА каже, що зараз від Мінекології та Мінагрополітики є заборона на використання цього препарату в 40-кілометровій зоні навколо «Асканії-Нової».

На майбутнє аграріям для боротьби з гризунами рекомендуватимуть використовувати інші препарати, зокрема, органічні.

«Ми збирали аграріїв, з ними проговорювали, це питання на контролі. Зараз це все минуло. Але все одно ми чекаємо осені — коли знову почнеться обробка полів, і щоб не допустити повторення з загибеллю птахів», — наголосив Козир.

Що передувало?

У першій половині січня в заповіднику «Асканія-Нова» загинули понад 200 червонокнижних сірих журавлів. Як тоді розповів директор заповідника Віктор Гавриленко, тварини отруїлися обробленим хімікатами зерном.

На початку лютого в Державній екологічній інспекції підтвердили, що журавлі померли від отруєння зерном.

Журавлів намагалися годувати на території заповідника, щоб вони залишалися там і не їли за його межами. Однак це не дало результату й випадки загибелі птахів не припинились.

Так, у лютому фахівці місцевого управління Держпродспоживслужби виявили ще 187 трупів птахів. Ще кілька десятків мертвих тварин виявили 17 березня.

А наприкінці березня там загинули ще 12 червонокнижних птахів. Станом на березень через масову загибель тварин у заповіднику правоохоронці розслідували вже три справи.