Кабінет міністрів України не прозвітував перед парламентарями щодо отриманих наприкінці 2019 року зарплат та премій.

Через своє запізнення на засідання Верховної Ради 17 січня прем’єр-міністр Олексій Гончарук не встиг відповісти на запитання депутатів. Тому, після короткого виступу, пов’язаного з подачею ним заяви про відставку, він залишив сесійну залу. Прем’єр-міністр запізнився на засідання Ради та «годину запитань до уряду» більш ніж на годину.

Депутати обурилися такою поведінкою уряду, адже раніше депутати викликали урядовців доповісти про отримані доходи.

Зокрема, депутатка від «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко закликала Гончарук повернутися до сесійної зали та відповісти на запитання депутатів. Водночас депутати партії більшості підтримали уряд оплесками.

14 січня, під час засідання Верховної Ради, спікер парламенту Дмитро Разумков заявив, що 17 січня, під час «години запитань до уряду», депутати заслухають інформацію від міністрів про рівень їхніх доходів.

15 січня міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет повідомив середні зарплати міністрів. За його словами, вони складають 40-80 тисяч гривень на місяць залежно від міністра. Зарплата прем'єр-міністра складає в середньому 61 тисячу гривень. За даними Держстату, у листопаді 2019 року середня зарплата в Україні складала 10679 гривень на місяць.

Також в уряді повідомили, що щомісяця публікуватимуть дані про рівень заробітків міністрів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile