У сирійську Східну Гуту прибув конвой з міжнародною гуманітарною допомогою.

У сирійську Східну Гуту прибув конвой з міжнародною гуманітарною допомогою.

Про це заявила речниця Міжнародного комітету Червоного Хреста, інформує DW.

Зазначається, що гуманітарний конвой привіз до контрольованого повстанцями анклаву 2400 продуктових наборів для 12 тисяч осіб та 3240 мішків борошна.

Речниця МКЧХ висловила сподівання, що наступного тижня буде змога доставити більший конвой з додатковим продовольством і медикаментами.

Доставка гуманітарної допомоги до району очікувалася ще напередодні, але через тривалі бої її довелося скасувати. Це була вже третя спроба доставки гуманітарної допомоги до Східної Гути, де близько 400 тисяч жителів перебувають в облозі.

Раніше в ООН повідомили про обстріл гуманітарного конвою в Сирії.

5 березня Організація Об’єднаних Націй не змогла доставити медикаменти у Східну Гуту через обстріли провладних військ.

За останніми даними, війська Асада захопили більше половини Східної Гути, кількість загиблих перевищила 900.

24 лютого Рада Безпеки ООН одностайно ухвалила  резолюцію, яка вимагає негайного 30-денного припинення вогню в Сирії. Голосування про перемир'я кілька разів відкладалося, зокрема, через Росію. 

Однак невдовзі після рішення ООН Східну Гуту знову атакували. А 25 лютого повідомили про газову атаку, внаслідок якої загинула дитина.

Східна Гута — одна із зон деескалації, в якій сирійська влада та загони опозиції за участі Росії, Ірану та Туреччини домовилися про припинення режиму вогню весною минулого року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Кінець людства»: очевидці про трагедію в сирійській Східній Гуті

Поділитись: