Тижневий семінар у Трускавці для новообраних народних депутатів обійшовся партії «Слуга Народу» в 10 мільйонів гривень.

Про це йдеться у фінансовому звіту партії за ІІІ квартал повідомляє рух «ЧЕСНО».

Організовували навчання майбутніх депутатів через ТОВ «Бальнео-Тур», що отримало за свої послуги понад 7,7 мільйона гривень. До цієї суми входять і витрати на проживання. 263 учасники тренінгу, який тривав з 29 липня до 4 серпня, мешкали в кількох трускавецьких готелях, зокрема в «Rixos-Прикарпаття» та «Mirotel».

Ще 145 тисяч гривень партія заплатила Укрзалізниці за проїзд. Вартість тижневого навчання, трансферу, проживання й харчування в розрахунку на одного учасника становила приблизно 38 тисяч гривень.

За послуги Київської школи економіки «Слуга Народу» заплатила близько 2,1 мільйона гривень. Викладачі школи протягом тижня проводили для депутатів партії лекції з економіки, бюджетного процесу, публічної політики, розповідала про децентралізацію, освіту, оборону тощо.

Зазначається, що організацією навчання займався й почесний президент Київської школи економіки Тимофій Милованов, якого 29 серпня призначать міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Водночас у «ЧЕСНО» підкреслили, що партія не вказала у звіті витрати на рекламу в соцмережах. За підрахунками аналітиків на підставі даних бібліотеки реклами, на рекламу у Facebook та Instagram у «Слузі Народу» в червні-липні 2019 року витратили близько 160 тисяч доларів.

«У 250-270 тисяч доларів Михайло Федоров оцінював діджитал-кампанію Зеленського під час виборів. Однак ці витрати на соцмережі у фінансових звітах не фігурують. Дивним є також те, що вже кілька кварталів поспіль «Слуга Народу» орендує офіси, закуповує оргтехніку, канцтовари й меблі, проте офіційно жодного працівника партія досі не має», — підсумували аналітики.

Зазначимо, що, згідно з даними аналітичної платформи YouControl, ТОВ «Бальнео-Тур» від лютого 2016-го зареєстрована у місті Дрогобич Львівської області. Її офіс розташовується у житловій будівлі. Компанія, насамперед, займається діяльністю туристичних агентств, а додатково надає послуги з бронювання, організовує конгреси, виставки розваги та відпочинок. При цьому, розмір статутного капіталу підприємства — 2000 гривень.

Крім цього, компанія може бути пов'язаною з членом партії Порошенка — Андрієм Шевкеничем. У своїй декларації за 2018 рік він вказав, що отримав дохід у 1320 гривень від «Бальнео-Тур» за підприємницьку діяльність.

На сайті Дрогобицької міської ради зазначено, що Андрій Шевкенич є членом партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», входить до виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, а також є начальник відділу охорони здоров’я. У серпні 2018 року розпорядженням тодішнього президента Петра Порошенка Шевкенича призначили головою Дрогобицької райдержадміністрації.

Поділитись: