Секс-працівники та працівниці через карантин і пандемію коронавірусу також опинилися в складній ситуації, каже Аліна Сарнацька. Вона — координаторка в громадській організації «Клуб Еней», яка допомагає секс-працівницям, раніше працювала в секс-індустрії. 

Напередодні Аліна написала пост у facebook, який починається зі слів: «Я прийшла у вас просити допомоги для жінок в секс-роботі... без грошей, без житла, а єдиний їх спосіб заробітку це пряма взаємодія з людьми. Майже всі вони сидять без роботи до кінця карантину, багато хто опинився у повній бідності. Ми намагаємося розв'язувати цю проблему різними способами, але зараз особливо гостро стоїть питання забезпечення жінок масками й антисептиками. Маски внаслідок зрослого попиту і спекуляцій перетворилися на предмет розкоші, а вийти без них на вулицю ці жінки не можуть». Аліна вже зібрала понад 10 тисяч гривень, але також її почали критикувати за допомогу секс-робітницям.

hromadske поговорило з Аліною і розпитало, як живуть і працюють секс-працівники та працівниці в умовах тотального карантину.

Як у тебе виникла ідея про допомогу?

Я підтримую зв’язок з дівчатами та хлопцями, які працюють секс-працівниками, оскільки сама раніше працювала у секс-індустрії. Останнім часом я просто відчувала, що маю щось зробити для них, але не розуміла, що саме.

Мені зателефонували в суботу та повідомили, що в лікарні є люди, в яких ще не підтверджен коронавірус, проте вже діагностована пневмонія. Також у них немає грошей на ліки. Вирішитися збирати кошти було дуже страшно, оскільки це велика відповідальність. Я не могла вирішити, робити це чи ні, але зрештою зрозуміла, що я маю. Зараз у нас уже є 12 тисяч гривень, на які я вже закуповувала перші рукавички, маски, санітайзери.

Я написала пост, який є трохи хайповим, тому що чим більше коментарів, тим більше людей побачить його і тим більше ми отримаємо коштів.

Чи продовжують секс-працівниці працювати зараз, в умовах карантину?

Так, я знаю про деякі випадки, але їх дуже мало. Секс-працівниці, як і усі інші люди, намагаються дотримуватися умов карантину. Звичайно, страшно і за себе, і за життя своїх клієнтів, тому майже ніхто не працює, і саме через це потрібна допомога.

Тому що є жінки, яким дуже важко. Це люди, які вимущені залишатися на вулиці, без даху над головою.

У когось було винаймане житло, в когось кілька дітей, і, звісно, я не можу забезпечити їх продуктами, знаходячись у Києві.

Ми шукаємо інші шляхи допомоги. Наприклад, їх «підключають» до тих продуктів, які робить середній бізнес у містах. Проте, на ті ж ліки потрібно збирати кошти централізовано. Саме цим я зараз займаюсь.

З коментарів до вашого посту можна зрозуміти, що люди не розуміють, для чого секс-працівницям санітайзери або маски. Йдеться, як я розумію, не про роботу?

Так, не можна сказати, що під час виконання роботи допоможуть маски. Але я знаю декілька випадків, коли у людей абсолютно немає виходу і вони продовжують працювати.

Для них є поради, як знизити ризик. Це, наприклад, оброблювати руки свої та клієнта перед наданням послуг. Насправді ми розуміємо, що це не допомагає, і самі люди розуміють це так само. Тому зараз майже ніхто не працює.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Які ще варіанти допомоги жінкам (або чоловікам) із секс-індустрії під час карантину ви розглядаєте?

Сьогодні я говорила про це із соцпрацівницею з Черкас. Вона пояснювала, що тих, кого можна було поставити на облік до Центру зайнятості, вже поставили. Звісно, це не всі, бо, наприклад, деякі вже стояли в черзі та зараз уже не мають права на виплати. Деякі мають якусь роботу, деякі не мають.

Є міські програми, які опікуються всіма, хто опинився «на межі». Вони також допомагають секс-працівницям, наприклад, продуктами. Або коли їх виганяють із домівки, де вони знімали квартиру, то ми дзвонимо й вмовляємо господарів.

Річ у тім, що мій пост, насправді, не про те, що зараз потрібно допомагати секс-робітницям або секс-робітникам. Він про те, що потрібно допомагати всім, хто того потребує, і головне — залишатися людяним.

Часто закидають, що, мовляв, секс-працівниці вже стільки заробили, що куди ще їм на допомогу збирати, а краще б допомогли пенсіонерам. Яка ваша думка з цього приводу?

Ми не маємо обирати. Це не є шматок, який треба поділити на всіх. Різні люди можуть займатися різним — так, як це було до початку епідемії. Хтось займається допомогою одній категорії, хтось іншій. Ми не маємо ділити, ми маємо просто бути людяними, кожна людина може сама вирішити, кому їй допомагати.

Відмічу, що ми по-різному уявляємо працівниць секс-індустрії. В уявленні багатьох людей наші секс-працівниці схожі на тих, котрих ми можемо побачити в американських фільмах. Хоча, насправді, вони дуже відрізняються від більшості українських.

Звісно, є частина людей, яким не потрібна допомога, але є люди з невеликих містечок, є жінки з двома-трьома дітьми, в яких просто немає ніякої фінансової «подушки безпеки».

Є окрема категорія секс-працівниць, які працювали суто на виїзд. Чи залишилися вони при роботі, чи вони просто не працюють, щоб не інфікуватися і уникнути коронавірусу?

Зараз майже ніхто не працює і, тим паче, люди, про яких ви говорите, тому що серед них більша частка була здатна заробити «фінансову подушку». Зараз багато хто намагається перейти в онлайн, і це добре, оскільки і надалі більша частка буде працювати в інтернеті, що буде більш безпечно для них самих.

В планах розробити консультації для тих, хто хоче почати працювати в мережі, але не знає як. Власне, є доля дівчат, які так працюють і готові пояснювати.

Чи зменшився попит на послуги секс-працівниць із початком карантину та обмежувальних заходів?

Так, попит дуже зменшився. Власне, це є причиною того, чому так мало секс-працівниць працюють зараз. Проте попит все одно є, і дуже добре, що зараз є ті, хто поставив своє життя та життя клієнтів вище за роботу та заробіток.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 9:00 та о 18:00.

Поділитись: