Національна виборча комісія Польщі оприлюднила остаточні результати першого туру виборів президента, в якому переміг чинний глава держави Анджей Дуда.

Про це повідомляє TVN24.

Так, після опрацювання 100% електронних протоколів, Дуда посів перше місце із 43,50% голосів.

На другому місці кандидат від «Громадянської платформи», мер Варшави Рафал Тшасковський із 30,46% голосів. На третьому — антисистемний кандидат Шимон Головня з 13,87%.

Явка виборців склала 64,51%. Це більше, ніж на попередніх президентських виборах. Тоді в першому турі проголосували 48,96% осіб, які мають право на участь у виборах.

За два тижні відбудеться другий тур виборів за участі Дуди і Тшасковського.

Відповідні результати збігаються із даними екзитполу, який оприлюднили за результатами голосування на виборах президента Польщі 28 червня,

Нагадаємо, президентські вибори в Польщі мали відбутися ще 10 травня. Але країну, як і решту світу, охопила пандемія коронавірусу. Спершу владна партія «Право і справедливість» («ПіС») хотіла, не порушуючи карантину, організувати голосування виключно поштою. Але проти виступила не лише опозиція, а й молодший коаліційний партнер «ПіС» — партія «Злагода».

Зрештою, 6 травня після дебатів кандидатів у президенти «ПіС» і «Злагода» виступили зі спільною заявою, де домовилися про перенесення виборів на червень-липень. Формально 10 травня вибори відбулися, але через фактичну відсутність голосування Верховний суд Польщі визнав їх такими, що не відбулися.

Поділитись: