Правоохоронці викрили та припинили діяльність посадовців Державної податкової служби, які сприяли комерсантам у виведенні в «тінь» понад 500 мільйонів гривень щомісяця.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

«Оперативники спецслужби встановили, що чиновники здійснювали несанкціоновані дії зі службовою інформацією. Таким чином зловмисники давали можливість низці «конвертаційно-транзитних» груп оминати систему автоматизованого моніторингу оцінки ступенів ризику і, як наслідок, ухилятись від сплати податків у особливо великих розмірах», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для реалізації оборудки посадовці департаменту обслуговування платників та інформаційних технологій, департаменту моніторингу ризикових операцій і доходів ДПС України спільно зі службовцями ДПС у Київській, Львівській, Миколаївській, Волинській та Донецькій областях і місті Києві вступили у змову з власниками ІТ-підприємства.

«Ця компанія здійснює розробку відповідного програмного забезпечення для ДПС та знає алгоритми роботи електронних інформаційних ресурсів ДФС України. Як розробники систем захисту цих ресурсів комерсанти створили можливість для забезпечення незаконного формування податкового кредиту з ПДВ суб’єктам реального сектору економіки», — зауважили в СБУ.

Так, для махінацій використовувались понад 300 підконтрольних організаторам фіктивно створених фірм, «які через проведення безтоварних операцій та підміни номенклатури товарів/послуг штучно формували податковий кредит замовникам».

Раніше повідомлялось, що Держана податкова служба України проведе перевірку керівників всіх територіальних органів та центрального апарату.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile