Верховна Рада підтримала у другому читанні закон з переліку вимог Міжнародного валютного фонду, який перетворить Державну податкову та Державну митну служби на єдині юридичні особи.

За відповідне рішення проголосувало 275 депутатів з 226 необхідних для того, аби ухвалити закон.

«Ухвалення проєкту посилить інституційну спроможність ДМС та ДПС, допоможе уникнути дублювання норм законодавства у сфері державної митної справи та державної податкової політики», — повідомили у Мінфіні, коментуючи ухвалення закону.

Зазначається, що наразі у Державній податковій службі та Державній митній службі їхні підрозділи мають статус окремих юридичних осіб. Зокрема, місцеві податкові чи регіональні митниці є не підрозділами відповідних служб, а окремими особами, що створює низку юридичних проблем.

В уряді сподіваються, що після набуття чинності цього закону реформа із розділення Державної фіскальної служби та ДПС та ДМС завершиться.

Раніше стало відомо, що ухвалення цього законопроєкту є однією з попередніх вимог Міжнародного валютного фонду для затвердження нової програми співпраці з Україною. Разом з цим в МВФ сподіваються, що Україна проведе земельну реформу та ухвалить закон про недопущення повернення ПриватБанку Ігорю Коломойському.

Поділитись: