Чого очікувати після публікації звіту по MH17? (огляд преси)

default/Чого очікувати після публікації звіту по MH17? (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

«Деяким родинам загиблих над Україною на борту літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17 розповіли про певні висновки фінальної доповіді Голландської Ради безпеки. Під час польоту загинули 298 пасажирів та членів екіпажу. За кілька годин до презентації офіційної версії один із родичів повідомив BBC, що літак було збито ракетою російського виробництва «Бук». Захід та Україна кажуть, що проросійські повстанці збили Боїнг 777. Але Росія стверджує, що ракету випустили з контрольованої Україною території. Звіт не встановлює те, хто є винуватцем», - повідомляє BBC. «У звіті досліджувались 4 питання: що спричинило розпад літака у повітрі; чому він летів над зоною конфлікту; чому деякі родини чекали 4 дні, поки їм офіційно підтвердили загибель їхніх рідних та стан команди літака і пасажирів у останні хвилини польоту».

«Світ Сайлін Фредрікс розбився тоді, коли її син та його подруга загинули у збитому рейсі MH17. Через кілька днів після трагедії розбита скорботою мати благала будь-кого «взяти на себе турботу про сина та доньку… привезти їх додому». Але попри свої благання, вона не отримала нічого. Аж поки, через кілька місяців, ті, хто розбирав уламки не знайшли ногу її сина на місці падіння літака. Потім були знайдені сумка та деякі особисті речі пари, яка планувала весело відпочити на пляжі», - CNN подає особисту історію згорьованої матері, яка втратила сина, але не отримала ні тіла, ні навіть, його паспорту. Вона припускає, що паспорт було вкрадено навмисно з метою якоїсь злочинної діяльності.

Чого очікувати після публікації звіту Ради безпеки Нідерландів по MH17? – запитує The Guardian. «У фінальній версії звіту, очевидно, будуть рекомендації для комерційних польотів над зонами конфлікту. Родичі загиблих на борту MH17 висловлюють надію, що поява звіту збереже тиск та, зрештою, приведе до арешту та суду над винуватцями. Голландські прокурори, які здійснюють окреме кримінальне провадження, вже ідентифікували багато «зацікавлених осіб», але не називають конкретні імена. Редактор Jane’s Defence Weekly Пітер Фелстід вважає, що «винуватці навряд чи будуть колись знайдені та засуджені», але саме кримінальне розслідування має тривати, оскільки воно «має сенс». Росія заветувала спробу Ради Безпеки ООН створити міжнародний трибунал, який міг би покарати тих, хто збив літак».

«Європейська агенція з питань авіаційної безпеки попередила міжнародні авіакомпанії про можливі польоти ракет у повітряному просторі Сирії, Іраку та Ірану з боку Каспійського моря. Так званий «Інформаційний бюлетень з питань безпеки» було розіслано національним авіаагентствам після ракетних пусків, проведених Росією минулого тижня. Подібні рекомендації не є зобов’язуючими, але їх «дуже важко ігнорувати», сказав речник цієї агенції. Авіалінії можуть вжити заходів, зокрема, змінювати маршрути польотів між країнами Сходу та Європою. Як повідомила німецька газета Die Welt, авіакомпанія Air France та ще кілька авіаліній вже внесли зміни до своїх маршрутів», - пише Politico.

hromadske.tv