Максим Кривош, який 21 липня захопив у Луцьку автобус із заручниками, готувався до цієї операції та мав спільників. Кількох із них уже затримали.

Про це повідомили під час брифінгу за підсумками звільнення заручників і затримання Кривоша.

«У нього були спільники. Зараз по спільникам працюють, вже деякі затримані», — зазначив заступник глави СБУ Руслан Баранецький, але відмовився уточнювати кількість спільників Кривоша, пославшись на таємницю слідства.

«Його спільники затримані, в тому числі кілька годин тому в Харкові один товариш затриманий у нього», — сказав глава МВС Арсен Аваков.

Він додав, що затриманий у Харкові мав «ділові контакти» з Кривошем. Під час затримання в нього вилучили кілька одиниць зброї й вибухівку.

У Нацполіції Харківщини повідомили, що затримали чоловіка, який може бути спільником зловмисника, що захопив заручників у Луцьку. Поліція та СБУ під час обшуків у його помешканні вилучили зброю та вибухівку. Їх відправлять на експертизу.

На Харківщині затримали чоловіка, який може бути спільником зловмисника, що захопив заручників у Луцьку. Поліція та СБУ під час обшуків у його помешканні вилучили зброю та вибухівку
Фото:

Нацполіція

Як повідомило Суспільному джерело у правоохоронних органах, затриманий харків'янин отримав від чоловіка з Луцька, що захопив заручників 21 липня, посилку.

Читайте усі деталі в нашому текстовому онлайні.

  • Чоловік захопив заручників в автобусі у центрі Луцька вранці 21 липня. Він подзвонив в поліцію і представився ім'ям Максим Плохой. Згодом з'ясувалося, що його справжнє ім’я — Максим Кривош. В області ввели оперативний план «Заручник», а центр міста перекрили.
  • На місце події вилетів очільник МВС Арсен Аваков, президент Зеленський заявив, що взяв ситуацію під особистий контроль.
  • Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом захоплення заручників у Луцьку, а СБУ — за статтею про «терористичний акт».
  • Згодом у МВС заявили, що з автобуса вдалося звільнити трьох заручників: літню жінку, підлітка та вагітну жінку. У Зеленського сказали, що президент розмовляв з чоловіком, який утримує заручників, після чого той відпустив з автобуса людей. 
  • Президент України Володимир Зеленський виконав вимогу чоловіка, який захопив заручників у Луцьку. Він записав та опублікував відео, на якому сказав фразу «Фільм "Земляни" 2005 року. Дивитися усім». Після звільнення заручників і затримання чоловіка відео зникло зі сторінки Зеленського.
  • Близько 22:00 правоохоронці штурмували автобус. Зловмисника затримали, а усіх заручників звільнили. Загалом їх було 13.
  • В Офісі президента повідомили, що Кривош погодився відпустити усіх заручників після того, як президент Володимир Зеленський виконав його вимогу та опублікував відео.
Поділитись: