У Луцьку чоловік, який захопив вранці автобус. здався правоохоронцям. Його затримали, а всіх заручників звільнили.

Про це повідомляє наша кореспондентка з місця події.

Оновлення: у попередній версії новини й правоохоронці штурмували автобус, однак насправді штурму як такого не було. Чоловік, який захопив заручників, сам здався правоохоронцям. Він вийшов з автобуса й більше як хвилину чекав, доки його затримають. Уже після цього біля автобуса пролунав вибух. За словами правоохоронців, це був «відволікаючий маневр». Невдовзі на місце події під'їхав БТР, із нього вийшли силовики. Вони зайшли в автобус, де продовжували сидіти люди, і вивели заручників.

Пропонуємо подивитися відео з двох різних ракурсів.

Очільник МВС Арсен Аваков написав у Twitter: «Луцьк. Всі цілі!». Також опублікував фото з місця події.

На брифінгу Аваков зазначив, що загалом заручників було 13. Трьох з них звільнили раніше, а ще десятьох після штурму. Останні просиділи в автобусі понад 12 годин.

Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко сказав, що Кривош погодився відпустити усіх заручників після того, як президент Володимир Зеленський виконав його вимогу.

«Домовленість: президент провів із ним перемовини. Відпустили трьох людей, після цього президент опублікував пост, після цього були випущені інші люди. Така була домовленість, довга розмова була, але вийшли на таке», — сказав Тимошенко.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на брифінгу уточнив, що зловмисник вийшов з автобуса після того, як з ним домовилися.

На звільнення заручників та затримання зловмисника вже відреагував президент Володимир Зеленський.

«Вітаю всіх, хто весь день боровся за звільнення людей у Луцьку й фактично — за їхні життя. Ми всі переживали й стежили за розвитком подій, напрацьовували плани та змінювали їх з огляду на ситуацію. Життя людини — найважливіша цінність. Ми не втратили нікого. Сьогодні рідні та близькі можуть обійняти всіх, хто постраждав день в автобусі під прицілом. Тероризму немає місця в жодній країні», — написав він.

Зазначимо, перед затриманням зловмисника Зеленський виконав його вимогу. Він записав та опублікував відео, на якому сказав фразу «Фільм "Земляни" 2005 року. Дивитися усім». Це була одна з вимог чоловіка, який захопив заручників. Друга вимога — щоб усі топ-чиновники записали відеозвернення, де скажуть, що вони «терористи в законі». Після затримання чоловіка відео зі сторінки президента зникло.

Вранці 21 липня у центрі Луцька чоловік захопив рейсовий автобус із близько 20 заручниками. Він заявив, що має вибухівку та зброю.

Читайте усі деталі в нашому текстовому онлайні.

Поділитись: