Печерський суд взяв під варту на 2 місяці без права на заставу громадянина Узбекистану Сухроба Карімова, який 3 серпня погрожував підірвати відділення банку у бізнес-центрі «Леонардо».

Про це нам повідомила речниця прокуратури Києва Надія Максимець. Журналістів до суду не пускали через карантин. 

4 серпня чоловіку повідомили про підозру за статтею про «терористичний акт, тобто погрозу вибухом, який створює небезпеку для життя людей з метою порушення громадської безпеки та привернення уваги громадськості до певних поглядів». У разі доведення вини йому загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі.

Водночас суд не обрав йому запобіжний захід 4 серпня, оскільки він громадянин Узбекистану і вимагав перекладу тексту підозри.

«Перекладач був йому наданий з моменту затримання, він супроводжував його під час всіх слідчих та процесуальних дій. Він сказав, що попри наявність перекладача не може самостійно готувати свій захист. Хоча йому були роз’яснено текст, його права, він підписав документ, хоча зазначив, що не згоден із ним», — сказала Максимець.

Що цьому передувало?

У Києві зранку 3 серпня чоловік прийшов у відділення банку в бізнес-центрі «Леонардо», що на вулиці Богдана Хмельницького 17/52а, поряд зі станціями метро «Золоті ворота» та «Театральна», і погрожував його підірвати. За власним бажанням разом із нападником залишилася керівниця відділення банку.

Зловмиснику дали можливість виступити в прямому ефірі деяких телеканалів — це була одна з умов Сухроба. Після цього почався штурм.

Зловмисника затримали, він живий. Також ніхто з інших людей не постраждав.

Детальніше про захоплення відділення банку у бізнес-центрі «Леонардо» у Києві на вулиці Богдана Хмельницького читайте у нашому онлайні.

Ще раніше, 22 липня, Національна поліція посилила заходи безпеки у дев’яти областях України та Києві для своєчасного реагування на криміногенну ситуацію, недопущення дестабілізації та запобігання терористичним проявам. Це сталося після того, як 21 липня чоловік захопив заручників в автобусі у центрі Луцька.

Поділитись: