Чоловікам дозволять виїжджати за кордон у відрядження, а Макрон знову телефонував путіну: головні новини дня 19 серпня

Уряд вирішив дозволити військовозобов'язаним чоловікам із 1 вересня виїжджати за кордон у відрядження за певних вимог, а Макрон телефонував путіну обговорити ситуацію на Запорізькій АЕС. Головні новини дня 19 серпня.

Закордонні відрядження

Уряд вирішив дозволити військовозобов'язаним чоловікам із 1 вересня виїжджати за кордон у відрядження на строк до 7 днів. Але є вимоги до бізнесу, зокрема:

  • компанія має бути експортоорієнтована;
  • середня зарплата у компанії має становити не менше як 20 тисяч грн;
  • відсутня заборгованість із податків та зборів.

За кордон зможе виїхати 10% штатної чисельності компанії, але не більше як 10 працівників. Для цього роботодавець повинен буде подати заявку на порталі «Дія».

Як уточнив народний депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк, попередньо підприємець вноситиме 200 тисяч грн застави на власний рахунок в «Ощадбанку». Ці гроші йому повернуть після того, як працівник, який був у відрядженні, повернеться до України.

У разі порушення умов відрядження заставу перерахують на потреби Міністерства оборони, а підприємство не зможе більше ніколи оформити нові дозволи на виїзд співробітників за кордон, а вже чинні будуть скасовані, пише депутат.

Переговори путіна і Макрона

Президент Франції Емманюель Макрон вперше за довгий час поговорив телефоном з главою росії володимиром путіним. Говорили про відправлення місії МАГАТЕ на станцію. Президент Франції заявив про стурбованість ризиками, які створює ситуація на Запорізькій АЕС для ядерної безпеки. путін, своєю чергою, вкотре заявив про «обстріли українськими військовими».

Єлисейський палац вказує, що Макрон підтримав якнайшвидше направлення експертів МАГАТЕ за умовами, які погодили Україна та ООН. А президент рф «повідомив про свою згоду щодо розгортання цієї місії та зазначених методів».

Водночас пресслужба кремля заявила, що путін погодився на відправлення місії і «з російської сторони підтверджено готовність надати інспекторам агентства необхідне сприяння».

Ситуація на ЗАЕС

Державна інспекція з ядерного регулювання України внесла зміни до ліцензій на експлуатацію 1-го та 2-го енергоблоків окупованої Запорізької АЕС, куди росіяни збиралися завезти вибухівку та зброю.

Згідно із наказом, експлуатація енергоблока №1 здійснюється у станах «перевантаження палива» - «холодний зупин». А експлуатація енергоблока №2 — у стані «холодний зупин».

Експерт Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки України Дмитро Гуменюк пояснив, що «холодний зупин» означає безпечний стан ядерного реактора, коли реактор заглушений при низькому тиску і низькій температурі охолоджуючої води.

Жертви обстрілу Харкова

Унаслідок ракетних ударів по Харкову 17-18 серпня загинула щонайменше 21 людина та ще 44 отримали поранення. Окрім цього, внаслідок обстрілу Краснограда на Харківщині загинули 2 людини, 3 поранені. Такі оновлені дані нам повідомив речник прокуратури Харківської області Дмитро Чубенко.

Чергові вибухи в окупантів

Ввечері 19 серпня на окупованих територіях пролунали вибухи. Так званий радник окупаційної адміністрації Криму заявив, що у Євпаторії, ймовірно, спрацювала система ППО. У Севастополі повідомили про «хлопки». За словами окупантів, там збили безпілотники. Також повідомляється про звуки вибухва у Керчі.

Вибухи у тимчасово окупованій Новій Каховці, що у Херсонській області, підтвердив депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань.

Військова допомога

Сполучені Штати готують черговий пакет військової допомоги Україні на майже 800 мільйонів доларів. До нього, зокрема, увійдуть розвідувальні безпілотники дальнього радіуса дії ScanEagle — їх США передає вперше. З-поміж іншого, Україні хочуть передати нові гаубиці, боєприпаси для HIMARS та інші снаряди.

«Суд» над захисниками «Азовсталі»

російські окупанти планують провести у тимчасово захопленому Маріуполі «суд» над полоненими захисниками «Азовсталі». За одним зі сценаріїв, окупанти також можуть завдати ракетного удару по місцю утримання, заявила українська розвідка.

Так званий суд окупанти планують на 24 серпня — День Незалежності України. Для цього вони переобладнують вціліле приміщення Маріупольської камерної філармонії.

Прослушка у Раді

Федеральна служба безпеки росії завербувала агента, щоб він вивчив можливості встановлення прослуховування у залах та кулуарах Верховної Ради, але його викрила СБУ. За співпрацю обіцяли допомогти з російським громадянством.

Кримська платформа

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що 23 серпня візьме участь у другому саміті Кримській платформи. На початку серпня свою участь у саміті підтвердили 48 країн — це більше, ніж було на саміті у 2021 році. Долучитись до Кримської платформи вирішили країни Європи, Азії, Латинської Америки та Африки.